• یکشنبه ۲۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-12187-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

کارگردان نمایش:
«اولین سیلی»؛ آماده حضور در جشنواره میثاق است

کارگردان نمایش «اولین سیلی» گفت: تمامی عوامل اجرایی نمایش ما اعم از بازیگران و عوامل پشت صحنه آمادگی کامل را دارند و برای حضور در این جشنواره با قدرت پیش خواهند رفت.

قاسم حقیقی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، اظهار کرد: جشنواره‌ای که در بابلسر برگزار خواهد شد، جشنواره مقدماتی تحت عنوان میثاق است و این جشنواره برای دومین بار بوده که در قالب جشنواره میثاق در قرارگاه خاتم الانبیا(ص) ارتش برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: گروه‌هایی که موفق شوند در این جشنواره مقام بیاورند به جشنواره میثاق دوره نهم ارتش جمهوری اسلامی ایران راه پیدا خواهند کرد.

کارگردان نمایش «اولین سیلی» با اشاره به آمادگی عوامل اجرایی خود، عنوان کرد: تمامی عوامل اجرایی نمایش ما اعم از بازیگران و عوامل پشت صحنه آمادگی کامل را دارند و برای حضور در این جشنواره با قدرت پیش خواهند رفت.

حقیقی در خصوص داستان نمایش خود، اضافه کرد: داستان این نمایش درباره یک اسیر جنگی است که چندین سال توسط عراقی‌ها اسیر بوده و زمانی که آزاد می‌شود به دلیل صدمات جسمی و روحی که بر آن وارد شده حافظه کوتاه مدت خود را از دست داده و... .

وی خاطرنشان کرد: این جشنواره بسیار بزرگ بوده و در سطح کل ارتش برگزار می‌شود. در این جشنواره دو کار از مشهد تحت عنوان «اولین سیلی» و « به بلندای سوباشی» کاری از آقای غلامی اول حضور پیدا خواهد کرد.

کارگردان نمایش «اولین سیلی»:تصریح کرد: ما هر بار که از استان خراسان رضوی در این جشنواره شرکت کرده‌ایم به جشنواره اصلی راه پیدا کرده و حتی موفق به اخذ مقام‌های خوبی نیز در سطح ارتش شده‌ایم و امیدواریم امسال نیز موفقیت‌های خوبی را کسب کنیم.

حقیقی در خصوص حمایت‌های ارتش از هنر، گفت: ارتش این بستر را آماده می‌کند که همواره حامی هنرمندان باشد. همچنین در اقدامی دیگر از سربازان هنرمند نیز استقبال می‌کند و شرایطی را فراهم می‌کند که در راستای شغلی که می‌خواهند در آینده داشته باشند، حرکت کنند و دوران سربازی خود را نیز بگذرانند.

وی در خصوص جایگاه هنر در مشهد، تاکید کرد: مشهد بسیار هنرمندان قوی‌ای دارد و در این چندسالی که با این هنرمندان فعالیت کردم شاهد حضور خلاق نیروی جوان در این حوزه بوده‌ام.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: