• چهارشنبه ۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-1387-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان:
دلایل افت حضور تئاتر خراسان در جشنواره فجر قابل انتشار نیست

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی گفت: کاهش تعداد آثار تئاتر ما برای جشنواره امسال دلایلی دارد که قابل انتشار نیست و متاسفانه عوامل اصلی، همان عواملی هستند که ما نمی‌توانیم در مورد آن‌ها صحبت کنیم.

آرش خیرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص علل‌ قابل انتشار کاهش تعداد آثار تئاتر راه‌یافته به  جشنواره فجر استان خراسان رضوی اظهار کرد: ما از استان خراسان نزدیک به 82 اثر معرفی کردیم و فکر می‌کنم این که چرا از این 82 اثر، فقط پنج اثر به بخش‌های مختلف جشنواره راه پیدا کرده را دوستان ما از تهران باید پاسخ دهند.

وی ادامه داد: این مسئله دو وجه دارد و من اکنون در قامت یک رئیس انجمن در این خصوص صحبت نمی‌کنم و به عنوان یک منتقد به قضیه نگاه می‌کنم. شما وقتی به لیست آثار حاضر در جشنواره نگاه ‌کنید، می‌توانید دو دلیل برای این مسئله برشمارید؛ اولین دلیل که خیلی روشن هم به نظر می‌رسد، دلیل اقتصادی است؛ به این معنی که کلیه کارهایی که در خراسان تولید می‌شده و تعداد بازیگران و بازی‌سازان بالا داشته، حذف شده و خیلی راحت می‌توان گفت که چون می‌خواستند هزینه‌ها را کم کنند، احتمالا آثاری که بازیگران تعداد بالا داشته را کنار گذاشتند و این حدس من است.

رئیس انجمن هنرهای نمایشی خراسان رضوی تصریح کرد: دومین دلیل این که امسال یک گونه‌ای از سلیقه بر جشنواره حاکم است که با سال‌های گذشته کمی متفاوت است؛ نگاه داوران این دوره اغلب به آثار مدرن آپارتمانی با موضوعات اجتماعی است و آثاری که ما در استان خراسان داشتیم، اغلب آثار پرجمعیت با موضوعات اعتقادی، آیینی و یا موضوعات تاریخی و کلاسیک بوده است.

خیرآبادی خاطرنشان کرد: وقتی به تعداد آثار راه‌یافته نگاه کنید، متوجه می‌شوید که در جشنواره فجر آثاری انتخاب شدند، که مدرن هستند، تعداد بازیگران کمی دارند و سوژه‌های اجتماعی دارند که اصطلاحا ما به آن‌ها آپارتمانی می‌گوییم و من فکر می‌کنم این دو مورد دلایل اصلی‌ای باشند که تعداد کارهای ما را در جشنواره امسال کم کرده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: