• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-2386-5
  • خبرنگار : 15172
  • منبع خبر : ----

معاون دانشگاه فرهنگیان:

هیچگونه نگاه تبعیضی و ممیزی به تشکل‌های دانشجویی نداریم

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان گفت: ما هیچگونه نگاه تبعیضی، سلیقه‌ای و ممیزی به تشکل‌های دانشجویی در این دانشگاه نداریم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی محمدی امروز 6 بهمن ماه در افتتاحیه چهارمین جشنواره رویش ویژه دانشجومعلمان فعال فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های فرهنگیان کشور که به میزبانی دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی در پردیس شهید بهشتی مشهد برگزار شد، با بیان اینکه راهبرد اصلی ما در معاونت فرهنگی و اجتماعی، نگاه برابر به تشکل ‌های دانشجویی است، اظهار کرد: ما به تشکل های قانونی احترام می گذاریم و هیچگونه نگاه تبعیضی، سلیقه‌ای و ممیزی به تشکل‌های دانشجویی نداریم و توجه به ضایقه همه آن‌ها برای ما اهمیت دارد. چراکه داشتن نگاه سلیقه‌ای به تشکل‌های دانشجویی آسیب زا است. 


وی با بیان اینکه برای تربیت معلم فرهیخته راهی بجز تربیت معلمان در تشکل های فرهنگی و اجتماعی نیست، ادامه داد: حیات دانشگاه وابسته به فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی است، آنچه که معلم را نقاد، پرسشگر و فعال و مومن تربیت می‌کند، همین تشکل‌ها هستند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان تصریح کرد: در تنگناهای مالی دانشگاه طی دو مرحله از تشکل‌های دانشجویی به منظور هویت بخشی، هرچند ناچیز حمایت مالی کردن که نشانه ای از توجه دانشگاه به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی است.

نهایت تلاش را برای احیای تشکل‌های دانشجویی خواهیم کرد

محمدی با تاکید براینکه نهایت تلاش خود را برای احیای تشکل‌های دانشجویی در دانشگاه فرهنگیان خواهیم کرد، گفت: وجه تمایز ما با سایر دانشگاه‌ها در حوزه تربیتی و فرهنگی است زیرا اگر به این حوزه توجه نکنیم نباید انتظار معلم پویا داشته باشیم. معلمان باید با نشاط باشند زیرا معلم ناامید خطرناک است. 

وی در خصوص چهارمین نمایشگاه رویش دانشگاه فرهنگیان، خاطرنشان کرد:  از 31 استان600 دانشجو معلم دستاوردها، نشریات و خلاقیت و ایده‌های فرهنگی و اجتماعی خود در این نمایشگاه به نمایش گذاشته اند. اهمیت جشنواره رویش در این است که منجر به تربیت معلم مومن، نقاد، حساس نسبت به مسایل جامعه می شود.

محمدی تاکید کرد: جشنواره رویش اقدام عملی دانشگاه فرهنگیان در توجه به جنبش های دانشجویی در حوزه علمی، فرهنگی، سیاسی، مذهبی و اجتماعی است. آرزوی ما این است که تشکل‌های دانشجویی فعال و پرنشاط باشند، همان مطالبه‌ای که مقام معظم رهبری به شدت خواستار آن هستند اما متاسفانه ما به دلایلی شاهد سستی و رخوت در این زمینه هستیم و امیدواریم این نشاط از طریق تشکل‌های فرهنگی به توده دانشجویان سرایت کند.
 

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به اینکه ما بنا نداریم که در حوزه سازمان مرکزی تنها عمل کننده باشیم، عنوان کرد: ما معتقدیم باور فعالیت تشکل‌های دانشجویی بهترین کمک به آن‌ها است، اگرچه که حمایت‌های مالی هم اهمیت دارد اما باور فرهنگی مهم تر است. 

محمدی اظهار کرد: امروز پرچم تربیت معلم پس از یک دهه کم مهری دوباره برافراشته شده است، باید برای اعتلای دانشگاه فرهنگیان که اکنون در مرحله حساس خود قرار دارد، به شکل دیگری از این موفقیت بزرگ حمایت کنیم.

وی خطاب به فعالان فرهنگی دانشجویی، افزود: معطل فعالیت‌های فرهنگی نمانید و انتظار نمانید کسی از شما حمایت کند به سلایق هم احترام بگذارید و اهل گفتگو و مناظره باشید. شما باید حلقه اتصال دانشجویان با دانشگاه باشید.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه فرهنگیان یادآورشد: امیدواریم بتوانیم دانشجو معلمان فعال فرهنگی و اجتماعی در جشنواره رویش را به عنوان سفیران فرهنگی به دانشگاه ها بفرستیم.

چهارمین جشنواره رویش دانشگاه فرهنگیان ویژه دختران دانشجو معلم  از 6 الی 8 بهمن ماه در پردیس شهید بهشتی مشهد در حال برگزاری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: