• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-2714-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

شهردار مشهد عنوان کرد؛

تسهیل در مشوق‌های سرمایه‌گذاری برای رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار

شهردار مشهد گفت: در رابطه با مشوق‌های سرمایه‌گذاری در مشهد تسهیل‌گری انجام دادیم و سیاست کلی که ما را به این لایحه رساند، رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار بود.

محمدرضا کلایی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص حاشیه‌نشینی در شهر مشهد، اظهار کرد: یکی از موارد مهمی که ما همواره پیگیر آن هستیم، بازآفرینی شهری است که این امر بافت‌های فرسوده و فعال نگه داشتن بخش‌های فعال موضوع حاشیه شهر را در بر خواهد گرفت.

وی ادامه داد: تمام این موارد مذکور در الگوی بازآفرینی شهری تعیین شده و قطعاً اشتغال‌زایی جدی نیز خواهد داشت و تمامی حاشیه شهر را در بر خواهد گرفت.

شهردار مشهد در خصوص تصویب لایحه مشوق‌های سرمایه‌گذاری در مشهد، عنوان کرد: ما باید در این رابطه تسهیل‌گری انجام دهیم و سیاست کلی که ما را به این لایحه رساند، رسیدگی به مناطق کم‌برخوردار بود. منتهی در موضوع مناطق کم برخوردار صرفا سیاست‌های تشویقی بدین معنا کارکرد ندارد. بیشتر سیاست‌های اجتماعی و هم‌پیوندی که درگیر ارتباط شهرداری با سایر دستگاه‌ها و ارگان‌ها بوده، تاثیرگذار است.

کلایی بیان کرد: دستوری که تولیت آستان قدس رضوی در خصوص سنددار کردن اراضی دادند که مورد اختلاف شهرداری و آستان قدس رضوی است و معافیت‌هایی که با توجه به تغییرات در معاونت املاک آستان قدس رضوی دادند و همچنین دستور اکید مبنی بر اینکه یکی از پروژه‌های عمومی است، این موارد پروژه‌هایی هستند که موتور محرکی برای تحول اجتماعی، اقتصادی و کالبدی در مناطق کم برخوردار شوند.

وی با اشاره به اینکه پروژه جوان‌گرایی در شهرداری مشهد، اکنون کلید نخورده و در حال حاضر در نقطه میانی خود قرار دارد، تاکید کرد: حل مسائل گذشته ساختار شهرداری تاکنون وقت ما را گرفته و باید از این پس بر پروژه‌های اصلی خود، تاکید داشته باشیم.

شهردار مشهد در پاسخ به این سوال که آیا تغییر در معاونت‌های شهرداری مشهد همچنان ادامه خواهد داشت، اظهار کرد: این امکان وجود دارد که این تغییرات ادامه داشته باشد و ملاک ما کیفیت کار و خدمت‌رسانی به مردم است.

وی ادامه داد: هر کجا دچار خلل باشیم اقدام به تغییرات خواهیم کرد، اما خوشبختانه تیم درون شهرداری تیم بسیار خوب، کارشناسی شده‌ و جوانی است و نگاه ما به درون بوده و شایسته سالاری ممکن است تغییراتی را در پی داشته باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: