• شنبه ۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-1391-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

مدیر یک اقامتگاه بوم‌گردی:
ایجاد تجربه‌های شیرین در اقامتگاه‌ها راه‌کار افزایش تکرار سفر است

مدیر یک اقامتگاه بوم‌گردی گفت: ایجاد تجربه‌های شیرین در اقامتگاه‌ها راه‌کار افزایش تکرار سفر است .

میثم رضایت در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نقش اقامتگاه‌های بوم‌گردی در جذب گردشگر به استان و تکرار سفر آن‌ها اظهار کرد: آنچه اهمیت دارد، آن است که ارائه مجوز به اقامتگاه‌های بوم‌گردی مستلزم دارا بودن شکل واقعی یک اقامتگاه است؛ به طوری که بافت بومی منطقه را حفظ کند؛ نه این که کارکردی چون یک رستوران سنتی را داشته باشد و لذا نباید از ضوابط خاص اقامتگاهی خارج شود. 

وی افزود: یکی از عواملی که می‌تواند در جذب و تکرار سفر گردشگر موثر باشد، ارائه غذاهای محلی و یا تجربه غذاهای محلی جدید در سفر دوباره  به محل اقامتگاه است. در کنار آن و در بحث موسیقی‌های محلی، سازهایی مثل دوتار و یا رقص چوب و غیره نیز در تکرار سفر و جذب گردشگر به خواف موثر بوده است که در اقامتگاه به ارائه این برنامه‌ها می‌پردازیم.

مدیر این اقامتگاه بوم‌گردی در خواف ادامه داد: گردشگرانی که در فصولی چون زمستان، تابستان و پاییز به خواف و مشخصا اقامتگاه ما سفر می‌کنند، ترغیب می‌کنیم تا در فصل بهار نیز سفر داشته باشند؛ به این دلیل که یکی از برنامه‌های ما در این فصل مراسم مربوط به دامداری و عشایر فصلی است. در این مورد در محوطه اقامتگاه با نصب سیاه‌چادر، مراسمی مثل معرفی کره‌گیری و یا تلم‌زنی، دوشیدن شیر و غیره را برای گردشگران داریم و به طور کلی با چنین اقدامات فصلی، سعی بر آن داریم تا مسافران و گردشگران را در دیگر فصول به محل جذب کنیم.

رضایت عنوان کرد: در تبلیغات مربوط به اقامتگاه نیز، برنامه‌ها و فعالیت‌های مربوط به هر فصل را توضیح می‌دهیم تا گردشگران علاقه‌مند به فعالیت‌های مختلف از این برنامه‌ها اطلاع داشته باشند و در فصل مناسب آن به سفر بیایند و بنابراین  تلاش داریم در هر فصل جاذبه خاصی را برای گردشگر در نظر بگیریم.

وی  در خصوص تاثیر این فعالیت‌ها در جذب و تکرار سفر گردشگران خاطرشنان کرد: به طور کلی می‌توان گفت از سال 95 و ابتدای راه‌اندازی اقامتگاه، با مجموعه اقدامات صورت گرفته برای جذب گردشگر و نیز تکرار سفر، تا حدود سه برابر جذب گردشگر افزایش یافته و حتی گردشگرانی بوده‌اند که چندین بار سفر داشته‌اند و همچنان علاقه‌مند به تکرار سفر خود هستند.

مدیر این اقامتگاه بوم‌گردی در خواف اضافه کرد: از دیگر مواردی که می‌تواند در جذب گردشگر و تکرار سفر حائز اهمیت باشد، ارائه فعالیت‌ها در حوزه‌هایی چون قالیبافی و صنایع دستی است که در این خصوص در داخل اقامتگاه بوم‌گردی اقدام به راه‌اندازی غرفه صنایع دستی منطقه کرده‌ایم و مازاد بر آن، بحث قالیبافی را نیز احیا کرده و برای گردشگران علاقه‌مند، معرفی این رشته را در نظر گرفته‌ایم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: