• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-4514-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

تخفیفات شهرداری به شهروندان به مناسبت دهه فجر

با تصویب شورای اسلامی شهر مشهد همزمان با آغاز دهه فجر شهرداری مشهد به پرداخت‌های نقدی مودیان و همچنین پرداخت عوارض کسب و بیشه، بهای خدمات مدیریت پسماند و آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تخفیف می‌دهد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، از جمله دستورکارهای چهل‌ونهمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد که امروز در تالار شهر برگزار شد، بررسی و تصویب دو لایحه‌ی دوفوریتی در خصوص «اعمال سیاست تشویقی وصول مطالبات از مودیان» و «تخفیف عوارض کسب و پیشه، بهای خدمات مدیریت پسماند و آتش‌نشانی و خدمات ایمنی» بود.

بر اساس لایحه «اعمال سیاست تشویقی وصول مطالبات از مودیان»، به شهرداری اجاره داده می‌شود در راستای تشویق مودیان و تسریع و تسهیل در دریافت به موقع مطالبات شهرداری همزمان با دهه مبارک فجر و سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به پرداخت نقدی مودیان به شهرداری بابت بدهی جاری و معوق خود از تاریخ 12 بهمن 1397 تا 12 اسفند 1397، 24 درصد  و از تاریخ 13 اسفند ماه تا پایان سال جاری 20 درصد تخفیف اعطا کند».

اعمال و اجرای این تخفیف متناسب با میزان پرداخت نقدی بدهی، برای فیش‌های صادره تا پایان مواعد تعیین شده فوق، امکان‌پذیر خواهد بود.

همچنین بر مبنای این مصوبه از ابتدای سال 98 به پرداخت نقدی مودیان 16 درصد تخفیف تعلق می‌گیرد.

محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، در خصوص این لایحه، گفت: در ادوار شهرداری مشهد شهروندان انتظار داشتند در بخش‌هایی همراهی با آن‌ها اتفاق بیفتد و تخفیف‌هایی ارائه شود. هدف شهرداری این است که در دوره جدید این مدل از سال‌های گذشته هدفمندتر باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس امسال این مدل که به صورت پلکانی محدود اتفاق خواهد افتاد. با توجه به این‌که به پایان سال نزدیک می‌شویم و عموم سازندگان نیز آماده آغاز کار خود با پایان فصل سرما می‌شوند، لذا این لایحه با قید دو فوریت تقدیم شوای شهر شده است.

همچنین بتول گندمی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر مشهد، اظهار کرد: با تلاش‌های صورت گرفته درآمد ما در بهمن ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته دو برابر شده و ما چالش‌های درآمدی مانند سال قبل مواجه نیستیم. لذا این تخفیف بر خلاف سال‌های گذشته که به دلیل نیاز مالی شهرداری ارائه می‌شد برای پاسخ شورای شهر به درخواست شهروندان ارائه خواهد شد.

همچنین بر اساس لایحه «تخفیف عوارض کسب و پیشه، بهای خدمات مدیریت پسماند و آتش‌نشانی و خدمات ایمنی»، به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود از تاریخ 12 بهمن تا 29 اسفند 1397، به پرداخت نقدی عوارض کسب و پیشه، بهای خدمات پسماند و بهای خدمات آتش‌نشانی و خدمات ایمنی 24 درصد تخفیف اعطا کند.

در پایان مذاکرات این دو لایحه به اتفاق آرا تصویب شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: