• دوشنبه ۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-4687-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

عضو شورای شهر مشهد:
محل احداث «باغ کتاب» هنوز قطعی نیست

عضو شورای شهر مشهد گفت: محلی برای احداث «باغ کتاب» در نظر گرفته شده است اما هنوز به‌صورت قطعی تایید نشده است.

محمدهادی مهدی‌نیا درگفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، بیان کرد: زمانی که مصوبه «باغ کتاب» تصویب شد، با توجه به ساختار آن که یک ساختار خطی از لحاظ معماری بوده و شامل مجموعه‌هایی از جمله مجموعه‌های نمایشی و فرهنگی است، درخواست ما از شهرداری انتخاب یک مکان مناسب برای این مجموعه بوده است.

وی افزود: یکی از بهترین مکان‌ها برای احداث «باغ کتاب» پارک چهل بازه بود اما بعد از بررسی‌های شهرداری اعلام شد که پارک چهل بازه دارای مشکل تعارض مالکیتی است و امکان تعریف پروژه در آن محل وجود ندارد. 

عضو شورای شهر مشهد اظهار کرد: هم‌زمان با مصوبه احداث باغ کتاب مصوبه دیگری نیز تحت عنوان خانه تئاتر مطرح شد و به دلیل اینکه هر دو آن‌ها از یک جنس هستند، باید به‌صورت هم‌زمان مکان‌یابی شوند. 

مهدی‌نیا ادامه داد: مکان مورد نظر برای احداث باغ کتاب و خانه تئاتر، قسمت جنوبی بوستان وفا در حاشیه بولوار نماز است و در آن محل دو تپه وجود دارد که بین این دو تپه و اطراف آن به‌صورت فضای سبز و کاربری فرهنگی مقیاس شهری در طرح جامع در نظر گرفته شده است. امیدواریم هر چه سریع‌تر مکان قطعی برای احداث باغ کتاب مشخص شود.

وی خاطرنشان کرد: خانه تئاتر نیز در داخل بوستان وفا قرار می‌گیرد و احداث آن توسط کمیسیون فرهنگی پیگیری می‌شود و از لحاظ زمان احداث نسبت به باغ کتاب سریع‌تر پیش خواهد رفت زیرا مکان آن مشخص شده است. 

این عضو شورای شهر درخصوص تاثیرات «باغ کتاب» بر فضای فرهنگی شهر عنوان کرد: احداث «باغ کتاب» بر فضای فرهنگی یک شهر قطعا مثبت خواهد بود، بحث فرهنگ همیشه در سرانه‌های کاربری فرهنگی مورد تاکید بوده اما در مقیاس شهری و طرح‌های جامع گذشته مورد توجه قرار نمی‌گرفتند.

مهدی‌نیا بیان کرد: اکنون ما می‌توانیم کاربری‌های فرهنگی را با دیگر کاربری‌ها که به نوعی کاربری انتفاعی است، از جمله باغ کتاب، نمایش و تکنولوژی نوآوری باهم ترکیب کنیم. «باغ کتاب» یک محل فرهنگی و تفریحی است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: