• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-2290-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

بیش از 2200 دانشجو در دانشگاه تربت‌حیدریه تحصیل می‌کنند

معاون آموزشی، پژوهشی و تحصيلات تكميلی دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: هم‌اکنون 2235 دانشجو در رشته‌های مختلف در مقاطع تحصیلی کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

علیرضا صالحان در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا– منطقه خراسان، اظهار کرد: از این تعداد 1617 دانشجو بومی و 628 دانشجو غیربومی هستند و 10 دانشجوی غیرایرانی رشته کارشناسی در این دانشگاه تحصیل می‌کنند.

وی افزود: این تعداد دانشجو در 29 رشته و در قالب 6 گروه شامل مهندسی کامپیوتر و برق، عمران و معماری، مکانیک و صنایع، تولیدات گیاهی و گیاهان دارویی و گروه اقتصاد کشاورزی و نیز دو رشته مهندسی طبیعت و باستان‌شناسی مشغول تحصیل هستند.

 صالحان بیان کرد: 84 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، 1942 نفر در مقطع کارشناسی و 209 دانشجو در مقطع کاردانی تحصیل می‌کنند که 1346 نفر از آنان را آقایان تشکیل می‌دهند.

وی گفت: علاوه بر این تعداد 10 دانشجوی غیرایرانی در مقطع کارشناسی این دانشگاه مشغول تحصیل هستند که 6 نفر از آنان را آقایان و 4 نفر از آنان را خانم‌ها تشکیل می‌دهند. 1522 دانشجوی ایرانی و 9 دانشجوی غیرایرانی از سال 93 تااکنون فارغ‌التحصیل شده‌اند.

معاون آموزشی، پژوهشی و تحصيلات تكميلی دانشگاه تربت‌حیدریه عنوان کرد: کتابخانه‌ای با دو سالن مجزا ویژه خواهران و برادران با بیش از 4500 جلد کتاب با موضوعات مختلف در این دانشگاه وجود دارد و دانشجویان از آن بهره‌مند می‌شوند.

صالحان همچنين از 33 واحد آزمایشگاه و کارگاه در این مرکز خبر داد و افزود: آزمايشگاه‌های الكترونيک صنعتی، كنترل خطی، ماشين‌های الكتريكی، انتقال حرارت، ديناميک ماشين و ارتعاشات، بتن و مقاومت مصالح، كشت و بافت، باران‌ساز و فرسايش، هرباريوم، GIS، مخابرات و شبكه از مهم‌ترین آن‌هاست که دانشجویان از فضای آن برای کسب مهارت استفاده می‌کنند.

این مسئول علمی آموزشی بیان کرد: دانشگاه تربت‌حیدریه مجهز به يک واحد گلخانه آموزشی و تحقيقاتی است كه با امكانات و تجهیزات کامل فرصت مناسبی را برای دانشجويان و پژوهشگران حوزه كشاورزی فراهم کرده است.

وی از پژوهشکده زعفران این شهرستان به عنوان بزرگ‌ترین مركز تحقيقاتی زعفران در کشور  یاد کرد و گفت: این پژوهشکده با چهار آزمایشگاه تحقیقاتی مخصوص زعفران زیرمجموعه دانشگاه تربت‌حیدریه بوده که امکان ارائه استاندارد را برای این محصول فراهم کرده است. همچنين یک بانک نرم‌افزاری مجهز با 200 عدد رایانه در این مرکز آموزشی وجود دارد که نیاز دانشجویان در این حوزه را نیز برطرف می‌کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: