• سه شنبه ۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-2390-5
  • خبرنگار : 15296
  • منبع خبر : ----

تلاش می‌کنم تا فعالیت و تعداد موتورسواران زن در تایباد بیشتر شود

یک موتورسوار تایبادی گفت: گاهی بافت سنتی این رشته ورزشی را برای زنان نمی‌پسندد اما من با کسب رتبه دوم کشوری به مردم شهرم ثابت کردم هیچ چیز برای موفقیت در این رشته ورزشی نمی‌تواند مانع باشد؛ تلاش می‌کنم با کسب پیروزی در این رشته، نظر منفی برخی از افراد را به فعالیت بانوان در این رشته ورزشی عوض کنم و تعداد موتورسواران خانم را افزایش دهم.

محدثه عظیمیان، نایب قهرمان تایبادی در رشته موتور کراس کلاس 250 سی‌سی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا–  منطقه خراسان، عنوان کرد: موتور سواری یک رشته‌ ورزشی است که نیاز به شجاعت، جسارت و مهارت دارد.

وی افزود: از کودکی به موتورسواری علاقه داشتم و در تمام این دوران پدرم با تشویق‌ها و حمایت‌هایش پشتیبانم بود؛ مدت 15 ماه است که رشته موتورسواری را به صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنم و در تمرین‌های اولیه برای مسابقات انتخاب شدم.

این ورزشکار تایبادی بیان کرد: اولین بار که برای شرکت در مسابقات موتورسواری به مشهد رفتم زمانی‌که رقبای خود را با تجهیزات کامل دیدم احساس ناتوانی کردم اما قدرت و جسارت من تا حدی بود که توانستم در همان مرحله اول برای مسابقات استانی انتخاب شوم و رتبه سوم را کسب کنم.

وی گفت: گاهی بافت سنتی این رشته ورزشی را برای زنان نمی‌پسندد اما آذرماه سال جاری در راند سوم این مسابقات حضور داشتم و با کسب رتبه دوم کشوری به مردم شهرم ثابت کردم هیچ چیز برای موفقیت در این رشته ورزشی نمی‌تواند مانع باشد. در حال حاضر زنان قادر خواهند بود با حفظ و رعایت موازین شرعی مناسب جامعه از این رشته ورزشی لذت ببرند.

این ورزشکار تایبادی گفت: مدتی قبل تعدادی از بانوان موتورسوار از مشهد برای بازدید پیست و موقعیت شهرستان به این منطقه سفر کردند و برای استفاده از پیست موتورسواری با مخالفت یک عده از افراد مواجه شدند، اما من تلاش می‌کنم با کسب پیروزی در این رشته نظر مردم را به فعالیت بانوان در این رشته ورزشی عوض کنم و تعداد موتورسواران خانم را افزایش دهم.

این موتورسوار 24 ساله تایبادی عنوان کرد: 12 بهمن‌ماه برای مسابقات راند سوم کشوری عازم تهران هستم، مشکلات مالی و نداشتن تجهیزات موتورسواری یکی از دغدغه‌های من بود که آقای جمشید علیپور، مدیر عامل شرکت پایبار دوغارون این هزینه‌ها را متقبل شد و این مسئله نشان می‌دهد هنوز خیران و نیکوکارانی هستند که از ورزشکاران و فعالیت زنان در عرصه‌های مختلف حمایت می‌کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: