• چهارشنبه ۱۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۵
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-3091-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

معاون گردشگری میراث فرهنگی خراسان رضوی:

باید به سمت گردشگری پایدار برویم

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: ما مدتی است که قصد داریم برنامه گردشگری را  به سمت گردشگری پایدار ببریم، یعنی باید در آینده شرایط را به نحوی پیش ببریم تا نسل فعلی و نسل آینده از صنعت گردشگری استفاده کنند. 

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، یوسف بیدخوری در همایش مدیریت مصرف آب و انرژی در صنعت هتلداری و گردشگری در هتل پارس مشهد، اظهار کرد: ما مدتی است که قصد داریم برنامه گردشگری را  به سمتی ببریم که در دنیا وجود دارد و آن‌ها گردشگری پایدار را مطرح کردند.

وی افزود: گردشگری پایدار به این معنی است که باید در آینده شرایط را به نحوی پیش ببریم تا نسل فعلی و نسل آینده از صنعت گردشگری استفاده کنند.

بیدخوری با بیان اینکه این اولین جلسه مدیریت مصرف انرژی در گردشگری در سطح کشور است، عنوان کرد: ما به اندازه تمام استان‌های کشور واحد اقامتی داریم اما وضعیت آب استان مطلوب نیست. بحث گردشگری یکی از مباحث مهمی بوده که در دنیا به آن اهمیت دادند. گردشگری، هتل‌های سبز و بحث‌های زیست‌محیطی در کشور ما در حوزه گردشگری در مجامع دانشگاهی مطرح می‌شود. هتل‌های ما در بحث گردشگری در این حوزه ورود پیدا کردند و مساله را جدی گرفتند.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی بیان کرد: ما در اوایل راه هستیم و باید کارهای مهمی انجام شود. باید مدیریت مواد زاید در گردشگری مطرح شود یعنی بازیافت و مدیریت شوند. اجتناب از استفاده از محصولات شیمیایی و خطرناک در حوزه گردشگری موضوعی بوده که کمتر به آن ورود کردیم.

وی ادامه داد: باید انرژی‌هایی را که در حوزه گردشگری استفاده می‌کنیم، بهینه مصرف کنیم. این انرژی‌ها با توسعه تاسیسات گردشگری با افزایش مصرف رو به رو شده که مدیریت مصرف را می‎‌طلبد. ما باید مدیریت صحیح و مطلوبی را در این زمینه داشته باشیم و آینده را مطلوب‌تر از وضع موجود کنیم.

بیدخوری با اشاره به بحث هتل‌های سبز، تصریح کرد: ما کمتر به بحث هتل‌های سبز یا هتل‌هایی با شرایط مصارف همخوان با محیط زیست، پرداختیم. باید اتلاف انرژی مدیریت شود. با توجه به همایش‌های بین المللی و توجه به مسائل زیست‌محیطی، قصد داریم تا در این حوزه در استان پیش‌قدم باشیم.

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی گفت: استان ما در زمینه رعایت استانداردها در گردشگری، اولین استانی بوده که ورود پیدا کرده است. تمام واحدهای اقامتی ما از جمله هتل‌ها و مهمان‌پذیرها در رابطه با تطبیق استانداردها در زمینه تاسیسات، فنی، رعایت ایمنی و بهداشت پیش‌قدم هستیم.

وی اضافه کرد: در حوزه نیروی انسانی و آموزش نگاه‌های ویژه‌ای انجام شده که در این زمینه پیشرو بودیم. هتل‌های ما برای بار دوم در زمینه تطبیق استانداردها ورود پیدا کردند و ما باید نگاه ویژه‌ای به هتل سبز و مصارف بهینه انرژی داشته باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: