• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-3491-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان خبر داد؛

بهره‌برداری از چهار مورد تاسیسات گردشگری در دهه فجر امسال

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی از بهره‌برداری چهار تاسیسات گردشگری با 143 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری در دهه فجر امسال خبر داد.

ابوالفضل مکرمی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص برنامه‌های اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان در دهه فجر اظهار کرد: هتل کوثر در بیدخت گناباد با زیربنای 3360 متر مربع و 15 اتاق و 30 تخت آماده بهره‌برداری شده است.

وی افزود: این هتل با 33 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، 25 نفر اشتغال مستقیم و 75 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد کرده است.

مکرمی‌فر ادامه داد: هم‌چنین مهمانپذیر جان‌نثاران اباعبدا... الحسین(ع) در مشهد با 2168 متر مربع زیربنا و 22 اتاق و 44 تخت آماده بهره‌برداری است و در این مهمانپذیر 43 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده و 9 نفر اشتغال مستقیم و 22 نفر نیز اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی اضافه کرد: مهمانپذیر میران از دیگر تاسیسات گردشگری است که در دهه فجر بهره‌برداری خواهد شد و این مجموعه 1079 متر مربع زیربنا و 20 اتاق و 40 تخت دارد. برای این مهمانپذیر 27 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده که 5 نفر اشتغال مستقیم و 12 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

وی با بیان این‌که مجتمع خدماتی رفاهی خطیب نیز در دهه فجر بهره‌برداری می‌شود، گفت: این مجتمع 500 متر مربع زیربنا دارد و با 40 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری که برای آن صورت گرفته است 12 نفر اشتغال مستقیم و 30 نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد کرده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی افزود: این تاسیسات گردشگری توسط بخش خصوصی راه‌اندازی شده و مدیریت می‌شود و در مجموع با 143 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری، هشت هزار و 107 متر مربع زیربنا در قالب 57 اتاق و 114 تخت به تاسیسات گردشگری استان اضافه شده که 51 نفر اشتغال مستقیم 139 نفر اشتغال غیر مستقیم ایجاد شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: