• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-6714-5
  • خبرنگار : 15291
  • منبع خبر : ----

شهردار شهر مشهد:

باید امکاناتی فراهم شود تا طاهران، تغسیل را شغل ندانند

شهردار مشهد گفت: باید امکاناتی را فراهم کنیم تا طاهران، تغسیل را شغل ندانند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا کلایی در همایش طاهران (غسالان) شرق و شمال‌شرق که در سالن همایش مجتمع آفتاب ولایت برگزارشد، اظهارکرد: عالم، عالم تذکر است. هرکسی که عالم به او بیشتر و بهتر تذکر دهد و او هم بیشتر و بهتر تذکرات را ببیند، بشنود و آن‌ها را جدی بگیرد مجموعا در دنیا صاحب توفیق بیشتر خواهد شد. منابع تذکر به همه انسان‌ها در طول زندگی همان مواجه با نقطه پایان است که در دنیای مادی  مرگ خواهدبود. مرگ یکی از راه‌های تذکر جدی و مواجه با آن یکی از بزرگترین و اثرگذارترین اسباب و ابزار تذکر نظام عالم به انسان است. در معرض این تذکر قرار گرفتن و آخر نقطه زندگی در دنیا را دیدن توفیق بسیار بزرگی است. گفته می‌شود که اگر کسی در تغسیل چند نفر مشارکت داشته باشد، عاقبت بخیری و سعادت ویژه‌ای خواهد داشت که دلیل غیرمستقیم آن هم به تذکر دادن به طور مداوم مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: فرصت مناسبی در اختیار طاهران هست و مداوم به آن‌ها تذکر داده می‌شود. طاهرین صاحبان شغل نیستند به این منظور که این افراد زمانی می‌توانند از این نعمت بهره‌مند شوند که تغسیل را شغل ندانند. وظیفه ما و همکاران در ستاد شهرداری و سازمان‌های مربوطه این است که امکاناتی را فراهم کنیم تا این کار برایشان شغل تلقی نشود و متنعم از این تذکر شوند. هرگاه این کار به امری معمولی و بدون تذکر برای انسان تبدیل شد، کفران نعمت است و خود انسان خسارت‌دیده خواهدشد.

شهردار مشهد عنوان کرد: تغسیل برای طاهران یک نعمت است به این معنا که می‌توانند هر روز آخر خط و نقطه پایان را ببینند و در رفتار و زندگی هم اثرگذار باشد.

کلایی ادامه داد: از این فرصت می‌خواهم استفاده کنم و به همکاران و معاونین این موضوع را یادآوری می‌کنم که می‌توان از این فرصت بهره‌مندی از نعمت الهی در هر تعدادی که ممکن بود از این نعمت که پایان کار را به انسان نشان می‌دهد بهره ببریم و در مواردی افتخار همکاری با طاهران را داشته‌باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: