• پنجشنبه ۱۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-7014-5
  • خبرنگار : 15291
  • منبع خبر : ----

پژمان‌فر:
تغسیل باید در زمره مشاغل سخت قرار گیرد

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: به همراه کمیسیون اجتماعی شهرداری مشهد پیگیر این موضوع هستیم که تغسیل هم جز مشاغل سخت و زیان‌آور صورت گیرد، امیدواریم شرایط برای انجام این کار محقق شود.

به گزارش ایسنا- مطقه خراسان، امروز حجت‌الاسلام نصرالله پژمان‌فر در همایش طاهران( غسالان) شرق و شمال‌شرق کشور که در سالن همایش مجتمع آفتاب ولایت برگزار شد، اظهارکرد: برای همه مسلمانان امر تطهیر، تدفین و تغسیل از واجبات است. اگر کسی از دنیا برود بر همه مسلمانان واجب است تا نسبت به امر غسل مسلمان اقام کنند. این امر واجب کفایی است یعنی اگر کسی این کار را انجام بدهد از روی دوش سایر افراد برداشته می‌شود. نماز تنها به واجب الهی و امر الهی ختم نمی‌شود.

وی ادامه داد: از اباذر سوال شد که چرا مردم از مرگ می‌ترسند و ایشان در پاسخ گفت آن‌ها دنیا را آباد کردند و آخرت‌شان را خراب. اشکل کار در خود انسان است چراکه نمی‌خواهد به یاد مرگباشد و از آن فرار می‌کنند. طاهرین و غسالان چه به صورت افتخاری و چه وظیفه سازمانی به عنوان موعظه‌گر و کسی که جامعه را هدایت می‌کند نقش‌آفرین هستند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی نقش غسالان در جامعه را موعظه‌گر دانست و تصریح کرد: از مسئولان مرتبط درخواست دارم تا امکانی را فراهم کنند که این افراد در جلسات مختلف شرکت کرده و موعظه نافذ کنند. شما می‌توانید در جامعه‌ای که بدون ترمز با مشکلات اخلاقی و گرفتاری فرهنگی موجود دست به گریبان است، همانند تازیانه‌ای بر روح‌های سرکش باشید. سرانجام هر کسی پیش غسال می‌رود، او آخرین همراهش خواهدبود و مواجه با این واقیت می‌شوند.

پژمان‌فر ادامه داد: کار غسالان هم از لحاظ اینکه واجب کفایی است و هم از لحاظ اهمیت بسیار بزرگ است. اگر غسالان واجب کفایی را انجام ندهند تمام مردم شهر ترک واجب کرده‌اند. واجب کفایی به این معناست که اگر کسی آن را انجام ندهد همه در معصیت آن شریک هستند. تغسیل در زمره مشاغل سخت و زیان‌آور قرار دارد.

وی اضافه کرد: در جلسه‌ای با مسئولان فردوس‌ها در بهشت رضای مشهد داشتم، متقاضی بودند تا بخش‌های دیگر مثل امور دفتری ودیگر بخش‌ها هم جز مشاغل سخت وزیان‌آور هم باشد. به همراه کمیسیون اجتماعی شهرداری مشهد پیگیر این موضوع هستیم که تغسیل هم جز مشاغل سخت و زیان‌آور صورت گیرد، امیدواریم شرایط برای انجام این کار محقق شود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: