• جمعه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4684-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

وزیر نیرو:

باید برای ورود صنعت آب‌وبرق به بازارهای بین‌المللی برنامه‌ریزی کنیم

وزیر نیرو گفت: باید برای توسعه بیشتر صنعت آب و برق و ورود به بازارهای بین‌المللی برنامه‌ریزی کنیم.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا اردکانیان شامگاه گذشته در مراسم بهره‌برداری از پست 20/132 کیلوولت GIS شهدا مشهد، اظهار کرد: در این روزها طرح‌های بزرگی در زمینه تولید برق و جمع‌آوری و تصفیه آب در سطح استان به بهربرداری خواهند رسید که هزینه اجرای آن‌ها حدود 110 میلیارد تومان بوده است. همچنین عملیات اجرایی طرح‌های جدیدی با هزینه 400هزار میلیارد تومان در استان آغاز خواهد شد.
 
وی ادامه داد: این علاوه بر 458 طرحی است که وزارت نیرو در سطح استان در دست اجرا دارد. این طرح‌ها به طور متوسط از پیشرفت 40 درصد برخوردارند و امیدواریم در آینده شاهد سرعت بیش‌تری در اجرا شدن این طرح‌ها باشیم.
 
اردکانیان تصریح کرد: طرح‌هایی که در حوزه آب و برق در خراسان رضوی و سایر استان‌های کشور اجرایی شده‌اند به لحاظ کیفی قابلیت رقابت با سایر کشورها را دارند، اما باید برای توسعه بیشتر این صنعت و ورود به بازارهای بین‌المللی برنامه‌ریزی کنیم.
 
وی با اشاره به لزوم حضور صنعت آب و برق کشور در کشورهای همسایه، خاطرنشان کرد: چشم ما باید به افق‌های دورتر و بازارهای منطقه باشد. به ویژه اینکه در بخش برق شبکه‌ها آماده و ارتباطات با همه کشورهای همسایه برقرار شده است. بر این اساس بایستی ظرفیت‌های فنی و منابع انسانی و شرکت‌های مشاوری و پیمانکاری ما و همچنین ظرفیت‌های مدیریتی ما بیشتر معطوف به این بازارها باشد.
 
وزیر نیرو افزود: در این خصوص همکاری‌های وسیعی را با فدراسیون روسیه و عراق آغاز کرده‌ایم. همچنین اخیراً و پس از پیروزی مردم و دولت سوریه در جنگی که به آن‌ها تحمیل شده بود، به ویژه در پرتوی سند راهبردی همکاری‌های دو کشور، انتظار وسیعی برای حضور فعال صنعت برق ایران در روند بازسازی این کشور وجود دارد که مستلزم آمادگی‌های لازم و راضی‌نبودن به فعالیت‌های فعلی است.
 
وی بیان کرد: خوش‌بختانه هم‌اکنون کشور دارای ظرفیتهای فراوانی در حوزه مدیریت و پژوهش برق است و در این میان برق منطقه‌ای خراسان یکی از شایسته‌ترین‌هاست.
 
وی با اشاره به افتتاح پست 20/132 کیلوولت GIS شهدا مشهد، اضافه کرد: این پروژه مهمی است که برای نخستین بار در کشور به این صورت اجرا شده است و قطعاً الگویی برای استفاده در کلانشهرهای کشور خواهد بود. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: