• جمعه ۱۲ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-4884-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

وزیر نیرو:

آمایش سرزمین از نان شب برای توسعه کشور واجب‌تر ست

وزیر نیرو گفت: طرح آمایش سرزمین از نان شب برای توسعه کشور واجب‌تر ست. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان،  رضا اردکانیان در حاشیه مراسم تودیع و معارفه مدیران شرکت‌های آب و فاضلاب، برق منطقه‌ای و توزیع برق خراسان رضوی که شامگاه گذشته در محل شرکت آب منطقه‌ای خراسان رضوی برگزار شد، در جمع خبرنگاران در خصوص طرح آمایش سرزمین، اظهار کرد: آمایش سرزمین از نان شب برای توسعه کشور ما واجب تر است.
 
وی ادامه داد: نبود یک طرح واحد آمایش سرزمین به این معنی نیست که ما طرح آمایش سرزمین نداریم، بلکه به این معناست که به تعداد مسئولان سیاست‌گذار، به تعداد استان‌ها، به تعداد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و به تعداد همه کسانی که دل در گرو توسعه کشور دارند یک طرح آمایش وجود دارد و هرکسی در ذهن خودش مسیری برای توسعه طراحی کرده است.
 
اردکانیان تصریح کرد: نبود یک طرح به این معناست که هیچ توازن و تعادلی بین منابع و مصارف ما وجود ندارد و اگر طرح‌های توسعه استان‌ها را کنار هم بگذاریم ممکن است منابع مورد نیاز آن چند برابر کشور ایران باشد.
 
وی خاطرنشان کرد: دستگاه مسئول نهایی و آماده کردن طرح آمایش سرزمین سازمان برنامه و بودجه است که بر اساس آخرین وعده‌ای که داده شده امیدواریم به یمن چهل سالگی انقلاب در سال پیشرو پیش از فصل تابستان این طرح آماده باشد.
 
وزیر نیرو بیان کرد: ما واقعاً در زمینه آب مشکل زیادی داریم و راه حل بخش عمده‌ای از مشکلات این است که طرح آمایش مورد وفاق وجود داشته باشد که بدانیم که هر بخشی مسیر توسعه‌اش در هر منطقه‌ای چگونه است و بر آن اساس برنامه‌ریزی‌ها را جلو ببریم.
 
وی همچنین با اشاره به سرنوشت انتقال آب از دریای عمان به سه استان شرقی کشور، گفت: با برنامه‌ریزی‌هایی که انجام گرفته تلاش خواهیم کرد که از این به بعد موضوع آب را یک موضوع بخشی نبینیم و همه دستگاه‌ها -چه بیرون و چه درون دولت- که بر موضوع آب تأثیر گذار بوده و از موضوع آب تأثیرپذیر هستند با هم کار کنند که اگر آبی هم منتقل می‌شود داخل مشک سوراخ ریخته نشود. یعنی همزمان با تدارک آب‌های جدید فکر رفو کردن سوراخ‌های مشک هم باشیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: