• شنبه ۱۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-5084-5
  • خبرنگار : 15278
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت گاز استان خبرداد؛

رتبه اول خراسان رضوی در اجرای شبکه گاز رسانی

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی گفت: تاکنون 31 هزار و 454کیلومتر شبکه گازرسانی در این استان ایجاد شده که در مقایسه با شبکه کشور دارای رتبه نخست این بخش هستیم.

سید حمید فانی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان، با اشاره به اجرای طرح‌های گازرسانی در جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عنوان کرد: گازرسانی به 1 شهر و 205 روستا، 1105 واحد صنعتی و 2 خط انتقال؛ سهم شرکت گاز خراسان رضوی در استانه چهل سالگی انقلاب بوده که افتتاح و یا کلنگ زنی خواهد شد.

وی ادامه داد: با تلاش های انجام شده در دهه فجر امسال شاهد بهره برداری و افتتاح رسمی طرح گازرسانی به شهر سمیع آباد و 113 روستای استان با هزینه 136 میلیارد و 767 میلیون تومان خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی افزود: پروژه‌های گازرسانی به 171 واحد تولیدی و دو ایستگاه تقلیل فشار در سراسر استان به طول 17 هزار و 540 متر شبکه و 25 میلیارد و 456 میلیون ریال در این مدت افتتاح می شود.

فانی ادامه داد: افتتاح خط انتقال 16 اینچ تربت حیدریه و کاشمر با صرف هزینه 77 میلیارد تومان نیز بخش دیگر طرح های به اتمام رسیده شرکت ملی گاز ایران در خراسان رضوی است.

مدیرعامل شرکت گاز استان تصریح کرد: در همین مدت عملیات اجرایی گازرسانی به 92 روستا و 934 واحد تولیدی و صنعتی با اعتبار 200 میلیارد تومان آغاز می‌شود. همچنین کلنگ احداث خط انتقال 30 اینچ دیزباد-تربت حیدریه به طول 70 کیلومتر و اعتباری معادل 120 میلیارد تومان به صورت رسمی به زمین زده خواهد شد.

وی گفت: میزان اعتبار و هزینه‌های تخصیصی به پروژه‌های گفته شده بجز خط انتقال دیزباد و تربت حیدریه که از محل اعتبارات ملی تامین شده از منابع داخلی شرکت ملی گاز ایران است

فانی با اشاره به مقایسه شاخص‌های عملکردی قبل و بعداز انقلاب اسلامی در شرکت گاز استان تا انتهای آذر 97، عنوان کرد: درمجموع 324 کیلومتر در قبل انقلاب ایجاد شده اما در بدو انقلاب اسلامی تا کنون 31هزار و 454 کیلومتر شبکه گازی شهری و روستایی ایجاد شده؛ همچنین تعداد مشترکین این شرکت از 1هزار و 234 نفر شهری به حدود 2 میلیون و 220 هزارو  99 نفر رسیده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: