• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۱۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-8114-5
  • خبرنگار : 15311
  • منبع خبر : ----

از ۱۲ بهمن تا ۱۲ اسفند صورت می‌گیرد؛

تخفیف ۲۴ درصدی شهرداری به پرداخت نقدی مجوزهای ساختمانی

معاون اقتصادی شهرداری مشهد گفت: به منظور مساعدت و رونق‌بخشی صنعت ساخت‌وساز شهر مشهد مقدس، به بدهی‌های مؤدیان متقاضی اخذ مجوزهای ساختمانی، از ۱۲ بهمن لغایت ۱۲ اسفند به مدت یک ماه، 24 درصد تخفیف به پرداخت‌های نقدی تعلق می‌گیرد.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا خواجه نائینی، معاون اقتصادی شهرداری مشهد، اظهار کرد: طبق روالی که در سال‌های قبل در شهرداری وجود داشته است، مردم در پایان سال انتظار ارائه تخفیفاتی از سوی شهرداری را دارند و با توجه به رویکرد شورای پنجم، تلاش گردید این تخفیفات بر اساس معیارهای اقتصادی بهینه گردد. 

وی افزود: از امروز به مدت یک‌ماه بابت کلیه پرداخت‌های نقدی برای صدور مجوز ساختمانی، 24 درصد تخفیف در کلیه شهرداری مناطق به متقاضیان ارایه گردد و از 13 اسفندماه این تخفیف به 20 درصد کاهش خواهد یافت. 

معاون اقتصادی شهرداری مشهد بیان کرد: یکشنبه هفته گذشته این لایحه با قید دو فوریت به شورا ارائه و پس از تصویب در صحن علنی شورا با انجام تشریفات اجرایی قانونی به شهرداری مناطق ابلاغ گردید. 

وی تصریح کرد: برای سال آینده نیز پرداخت‌های نقدی تنها 16 درصد تخفیف خواهند داشت؛ در حالی‌که قبل از 12 بهمن این مقدار، 18 درصد بود، یعنی در سال آینده دو درصد کمتر تخفیف خواهیم داد. 

نایینی ادامه داد: معمولاً هر سال با توجه به تورمی که دولت اعلام می‌کند، افزایش رقم پروانه خواهیم داشت. برآورد این‌جانب این است که با توجه به افزایش قیمت‌هایی که سال آینده خواهیم داشت و تخفیفی که کاهش می‌یابد، هزینه صدور مجوزهای ساختمانی حداقل 25 درصد نسبت‌به این یک ماه مجوزهای ساختمانی از جمله پروانه و پایانکار در سال آینده گران‌تر خواهد بود. بنابراين پیشنهاد می‌کنم که افرادی که می‌خواهند پروانه بگیرند در این یک ماه اقدام به دریافت آن کنند تا از تخفیفات برخوردار شوند. 

وی تاکید کرد: در مصوبه‌ای دیگر هم تا پایان سال، 24 درصد تخفیف برای بهای خدمات پسماند را داشتیم که در قبض‌های عوارض نوسازی اعمال می‌شودو در جهت مساعدت به صنوف محترم شهر به متقاضیان پرداخت نقدی عوارض کسب و پیشه نیز تخفیف ۲۴ درصدی تعلق خواهد گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: