• یکشنبه ۱۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-5584-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری:

شناسایی 3 هزار و 451 طرح نیمه تمام و در حال تکمیل در خراسان رضوی

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: یکی از اقدامات صورت گرفته، شناسایی طرح های نیمه تمام و در حال تکمیل در زمینه اقتصادی، گردشگری، صنعت وکشاورزی است که که شامل 3 هزار و 451 طرح با مبلغ 35 هزار میلیارد سرمایه گذاری است که 103 هزار شغل را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، علی رسولیان در جلسه شورای اداری استان در محل استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: پنج سالی است که سیاست اقتصاد مقاومتی ابلاغ و در خراسان برنامه‌هایی اجرا شده است ولی مهمترین مولفه آن یعنی مردمی کردن اقتصاد مقاومتی و استفاده از ظرفیت مردم برای توسعه مورد غفلت قرار گرفته است. 

وی افزود: برنامه مثلث توسعه اقتصادی با سه ضلع نمایندگان مجلس، کارگزاران حکومت، سرمایه گذاران و کار آفرینان و نظارت ائمه جمعه توسط آقای رزم حسینی در استان کرمان عملیاتی و اجرایی شد و گزارش‌های مورد بررسی و شاخص‌ها نشان می‌دهد که در برخی مناطق مخصوصا قلعه گنج نرخ بیکاری از 27.6 درصد به 4 درصد است و این یکی از آمال‌های ما در کشور است.

رسولیان ادامه داد: ما استان خراسان را به 12 منطقه تقسیم کردیم که به صورت جد برای توانمند کردن مردم پیگیر خواهند بود، همچنین با بنگاه و سرمایه‌گذاران مذاکرات خوبی انجام شد وموافقت‌هایی صورت گرفت و در حال حاضر 20 شرکت برای مشارکت در توسعه اعلام آمادگی کرده‌اند.

مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از اقدامات صورت گرفته، شناسایی طرح های نیمه تمام و در حال تکمیل در زمینه اقتصادی، گردشگری، صنعت وکشاورزی است که شامل 3 هزار و 451 طرح با مبلغ 35 هزار میلیارد سرمایه گذاری است که 103 هزار شغل را ایجاد خواهد کرد.

رسولیان عنوان کرد: در سفر استاندار به شهرهای مرزی با حضور نمایندگان، ائمه جمعه و روسای دادگستری، چهار تفاهم‌نامه در شهرستان‌ها و یک تفاهم نامه در مشهد امضا شد که براساس آن منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، معین اقتصاد مقاومتی در تایباد، شرکت صنایع فولاد سنگان، معین اقتصادی خواف و مجتمع سنگ آهن سنگان، معین رشتخوار است.

وی افزود: همزمان با این تفاهم نامه‌ها، تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در شهرستان‌های خواف، تربت جام، تایباد و صالح آباد امضا شد و جمع طرح‌ها در این سفر 125 طرح با هزار و 607 میلیارد تومان سرمایه گذاری است که 5 هزار 227 شغل را ایجاد خواهد کرد.
 
مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: همچنین جلسات متعددی برای تشکیل صندق توسعه روستایی شکل گرفته است، در تلاش هستیم با همکاری سپاه و بسیج سازندگی پروژه‌هایی همچون افزایش بهره‌برداری کشاورزی، تقویت صنایع، تکمیل زنجیره تولید و اجرای پروژه شهر آفتاب و انرژی خورشیدی را در روستاها اجرا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: