• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-6786-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

شناسایی اضطراب کودکان با حسگر پوشیدنی

مشکلات سلامت روان فقط مربوط به بزرگسالان نیست، بلکه کودکان نیز تحت تاثیر مشکلات مربوط به اضطراب و افسردگی قرار دارند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، بر اساس نتایج منتشر شده در نشریه Developmental & Behavioral Pediatrics در بین سال‌های 2011 تا 2012 از هر 20 کودک در ایالات متحده آمریکا، یک کودک به افسردگی و اضطراب مبتلا بود، البته با توجه به تحقیقات صورت گرفته مشخص شد علت این افسردگی مشکلات مدرسه و سختگیری خانواده بوده است.

محققان دانشگاه روانپزشکی ورمانت ایالات متحده آمریکا دریافتند کودکان در مقابله با شرایط سخت و پر دغدغه رفتاری متفاوت دارند، به همین دلیل شناسایی افسردگی در کودکان دشوار بوده و نیاز به زمان دارد، اما با حسگر MEMS رفتار مضطرب کودکان با سرعت بیشتری قابل شناسایی است.

در این تحقیق، 63 کودک سالم به لحاظ جسمی و البته مبتلا به اختلال اضطراب شرکت داشتند. با استفاده از این حسگر پوشیدنی، اختلالات مربوط به اضطراب و افسردگی بر اساس رفتارهای استاندارد و طبیعی شناسایی شد.

این کودکان تحت آزمون‌های مختلف قرار گرفتند و  حسگر در این آزمون‌ها حدود 81 درصد دقت در شناسایی نشان داد.

کودکان با اختلالات افسردگی و اضطرابی در دوران نوجوانی بیشتر در معرض خطر ابتلا به خودکشی و مصرف مواد مخدر قرار دارند و در نتیجه تشخیص و درمان به موقع با کمک فناوری‌های جدید موجب تسریع در شناسایی و درمان خواهد شد.

این گروه امیدوارند که با تحقیقات خود به کودکان مبتلا به اضطراب و افسردگی کمک کنند و این  حسگر پوشیدنی در مدارس استفاده تا از بروز مشکلات آینده کودکان پیشگیری شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: