• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-9314-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

حیدری:

هیچ دلیل قانونی بر رد مصوبه «دریافت عوارض از گردشگران خارجی» اعلام نشده

رئیس شورای شهر مشهد در خصوص ابطال مصوبه دریافت عوارض از گردشگران خارجی گفت: فرمانداری در خارج از مهلت قانونی، مخالفت خود را با مصوبه اعلام کرده و همچنین دلیل قانونی برای مخالفت عنوان نکرده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمدرضا حیدری امروز در حاشیه پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به ایسنا درخصوص ابطال مصوبه اخذ عوارض از گردشگران خارجی اظهار کرد: ما همچنان بر مصوبه خود اصرار داریم. در جلسه کاری هفته گذشته گزارش کمیسیون‌های برنامه و بودجه و حقوقی اعلام شد و گفتند که فرمانداری در خارج از مهلت قانونی، مخالفت خود را با مصوبه اعلام کرده و همچنین دلیل قانونی برای مخالفت عنوان نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه «هیئت تطبیق فرمانداری باید مستند به قانون، مصوبات شورا را رد کند»، ادامه داد: صرفا بر مبنای مصلحت و تشخیص نمی‌توان مصوبه را رد کرد. ما به فرمانداری اعلام کردیم بر مصوبه خود اصرار داریم. فرمانداری هنوز جوابی به ما نداده و نهایتا اگر فرمانداری بر نظر خود اصرار داشته باشد، این موضوع به هیئت حل اختلاف استان و مراجع بالاتر می‌رود.

رئیس شورای شهر مشهد در خصوص مخالفت سازمان میراث فرهنگی با مصوبه اخذ عوارض از گردشگران خارجی گفت: این موضوع در دوره‌های گذشته هم بوده و امکان دارد دولت و... با مصوبه شورا مخالفت داشته باشند. در آنچه به ما اعلام شده، دلیل قانونی نیاورده‌اند . 

حیدری تصریح کرد: ما معتقدیم این میزان عوارض تاثیری در ورود گردشگر ندارد. گردشگرانی که الان می‌آیند هزینه‌های بسیار سنگینی انجام می‌دهند و در مقابل ارزشی که ارز در مقابل ریال ما دارد این میزان تاثیری در تعداد ورود گردشگر ندارد. واقعیت این است که زیرساخت‌های ما به استفاده از این ابزار نیاز دارد زیرا هم دولت نمی‌تواند در این زمینه خیلی به ما کمک کند و هم اینکه ما در محیط شهری منابع لازم را نداریم.

وی افزود: اگر مخالفتی با مصوبه شورا وجود دارد مسیر قانون باید طی شود. اما اگر بخواهند مصوبه متوقف شود باید دلایل مستند به قانون رد کنند که تاکنون مستند به قانون دلیلی دریافت نکردیم و به همین دلیل بر مصوبه خود اصرار داریم.

رئیس شورای شهر مشهد در مورد تعیین تکلیف بلندمرتبه سازی‌ها گفت: یکی از ایراداتی که طرح جامع سوم مشهد داشته این بوده که پیوستی در مورد پهنه‌های بلندمرتبه سازی باید می‌داشته اما این پیوست تهیه نشده است. همچنان بر این موضوع اصرار داریم که پیوست ارایه دهند که تکلیف بلندمرتبه‌سازی‌ها مشخص شود  و بتوانیم این ظرفیت را سریعتر در اختیار مردم قرار دهیم.

حیدری یادآور شد: اگر در حال حاضر تقاضایی برای بلندمرتبه سازی باشد به کمیسیون ماده پنج می‌رود و موردی بررسی می‌شود اما اعتقادمان این است که  شهر را از وضعیت آشفته‌ای که در زمینه بلندمرتبه سازی دارد و به شکل پراکنده است، خارج کنیم زیرا این موضوع به  سیمای شهر آسیب می زند. باید چند پهنه را اختصاص دهیم که مرتفع سازی در آنجا تعریف شود. در جلسه روزگذشته کمیته فنی شورای عالی معماری وشهرسازی که  اراضی پادگان لشکر هم در آنجا مطرح شده، مطلع شدم در داخل این اراضی پهنه‌های مرتفع‌سازی را تعیین کردند که فرصت خوبی است که از این ظرفیت استفاده کنیم و پهنه‌سازی را در داخل این ارضی توسعه دهیم.

وی در مورد بازگشایی بلوار نماز تصریح کرد: انتظار ما این است بعد از اینکه الان کمیته فنی تایید کرده و موضوع دارد به شورای عالی معماری شهرسازی می‌رود، ارتش همراهی کند و بخاطر مردم راه را باز کند، اما اگر ارتش بر نظر قبلی خود باشد باید صبر کنیم تا نظر شورای عالی معماری و شهرسازی بیاید. نظر شورا  29 بهمن می‌آید، اما معمولا نظر کمیته فنی در  شورای عالی معماری و شهرسازی تایید می‌شود. با این نگاه مثبت،دلیلی ندارد ارتش بسته بودن بلوار نماز را نگه دارند، ضمن اینکه کارشان کاملا غیرقانونی است. آنها می‌توانند حتی به مناسبت دهه فجر این خوش خبری را به مردم بدهند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: