• دوشنبه ۱۵ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-9514-5
  • خبرنگار : 15186
  • منبع خبر : ----

رمارم با اشاره به مصوبه «6 ساعت استفاده رایگان جانبازان از پارک‌حاشیه‌ای» عنوان کرد:

طرح‌هایی که موجب وهن جانبازان و ایثارگران است به شورا نیاورید

عضو شورای شهر مشهد گفت: به صورت غیرمنصفانه‌ای از خانواده شهدا و ایثارگران در همه‌جا استفاده می‌شود و بعد طرح‌ها و لوایحی می‌آورند که  موجب وهن این خانواده‌هاست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، شهناز رمارم امروز در پنجاهمین جلسه علنی شورای شهر مشهد که در تالار شهر برگزار شد، در جریان یکی از دستور کارهای شورا مبنی بر افزایش ساعت استفاده رایگان ایثارگران از پارک حاشیه‌ای الیت از دو ساعت به 6 ساعت اظهار کرد: بیش از 18 ماه از آغاز به کار شورای پنجم می‌گذرد، اما نه شهردار قبلی و نه شهردار فعلی، در حوزه ایثارگران تعیین‌تکلیف نکردند و مشاور خود را در این بخش مشخص نکردند.

وی ادامه داد: مدیران شهری در تمام ادوار وقتی می‌خواهند به موضوعی اشاره کنند به صورت ابزاری از خانواده شهدا و ایثارگران استفاده می‌کنند. در حال حاضر هم ادعا می‌کنند که 10 نفر از اعضای شورای پنجم ایثارگر و از خانواده شهدا هستند، اما در همین دوره شورا در حوزه مشاوران ایثارگران تعیین تکلیف نشده یا در برخی طرح‌ها، بحث‌هایی مطرح می‌شود که واقعاً این قشر مورد ظلم واقع می‌شوند.

طرح‌هایی که موجب وهن خانواده شهدا و ایثارگران است به شورا نیاورید 

نایب رئیس کمیسیون حمل‌و‌نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه «آنچه در جامعه امروز ما اتفاق افتاده این است که به صورت ابزاری از خانواده شهدا و ایثارگران در همه‌جا استفاده می‌شود و بعد طرح‌ها و لوایحی می‌آورند که موجب وهن این خانواده‌هاست»، گفت: اصلاً چه ضرورتی دارد وقتی آمار و ارقام می‌گوید که صددرصد این خانواده‌ها در طول استفاده از این طرح، کمتر از دو ساعت از پارک حاشیه‌ای استفاده کردند؛ چرا چنین طرحی به صحن شورا می‌آید و دوباره به کمیسیون می‌رود و دوباره برای استفاده از پارک حاشیه‌ای سقف می‌گذارند. وارد ماهیت نمی‌شوم به لحاظ شکلی من به چنین طرحی ایراد دارم و مخالف آمدن این طرح‌ها به صحن علنی هستم.
 
رمارم یادآور شد: من برای رایگان‌شدن پارک حاشیه‌ای برای جانبازان امضا کردم. علت هم این است که در قانون آمده برای مدیریت ترافیک شهری استفاده جانبازان به صورت رایگان است. مدیریت ترافیک شهری یعنی بعضی جاها موانع و محدودیت‌هایی برای رفت‌وآمدها بگذاریم که ترافیک روان ایجاد شود. ما در مشهد فقط برای پارک حاشیه‌ای قانون گذاشتیم. پارک حاشیه‌ای در راستای مدیریت ترافیکی است و ما نمی‌توانیم خلاف قانون بالادستی محدودیت ایجاد کنیم، ولی ما دوساعت محدودیت ایجاد کردیم. 

عضو هیئت رئیسه شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه «من به عنوان خانواده شهید می‌گویم هیچ امتیازی به خانواده شهدا ندهید»، تصریح کرد: هیچ استثنایی برای خانواده شهدا قائل نشوید. منت بزرگی بر سر ما خانواده شهدا نگذارید که آفتابه لگن هفت دست، شام و نهار هیچ‌چی. آنچه در فضای اطلاع‌رسانی نسبت‌به خانواده شهدا انجام می‌شود این است که آن‌ها تافته جدا بافته‌اند و برای آن‌ها امتیاز ویژه‌ای قائل هستند، اما آنچه در عمل اتفاق می‌افتد این است که نه تنها امتیاز ویژه‌ای به آن‌ها داده نمی‌شود، بلکه به صورت ابزاری از این مسئله در بسیاری جاها استفاده می‌شود. من به این مسئله معترضم.

رمارم اظهار کرد: واقعا فضای شهری متعلق به تمام شهروندان است. این طرح‌ها را نیاورید. اگر فکر می‌کنید این موضوع به ترافیک شهری صدمه می‌زند، من به نمایندگی از خانوده شهدا می‌گویم، آن‌ها راضی نیستند در اثر استفاده از آن‌ها مسئله و چالش جدیدی برای شهر ایجاد شود. من می‌گویم این طرح‌ها را حذف کنید اما اگر آوردید احترام بگذارید و اصل طرح را تصویب کنید.
 
وی بیان کرد: امروز واقعاً مخالفم با اینکه به سمت‌وسویی برویم که به لحاظ شکلی همه فکر کنند خانوداه شهدا سهم‌خواه هستند و چیز جدیدی می‌خواهند. اگر جانبازان بیشتر از دو ساعت از پارک حاشیه‌ای استفاده نکرند، طبیعی است که بعد از این هم استفاده نخواهد شد. اگر اسنثنا انگشت‌شمار جاهایی استفاده می شود، آن پلاک‌ها را حذف کنید. آن پلاک‌ها را و منتش را بر سر تمام خانواده شهدا نگذارید. آدم خجالت می‌کشد جانباز ویلچری برای مراجعه به دکتر در احمد‌آباد یک ساعت دنبال جای پارک بگردند. واقعاً چه طرح‌های ویژه‌ای به آن‌ها دادیم که می‌خواهید پارکینگ رایگان بدهید و آن را هم محدود می‌کنید.

انتهای پیام

لینک های مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: