• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۸
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-4691-5
  • خبرنگار : 15283
  • منبع خبر : ----

/اسباب سفر/

خواب شیرین معلق

یکی از تخت خواب‌های بسیار لذت بخش در سفر، ننو است که با وصل کردن دو طرف آن به درخت همانند گهواره دوران کودکی می‌توان خواب لذت بخشی را تجربه کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، گردشگرانی که به مناطق جنگلی می‌روند جدا از آنکه از گزند حیوانات موذی زمین به دور باشند، تمایل به خواب راحت نیز دارند که ننو وسیله کارآمدی است. همچنین از ننو می‌توان در داخل ساختمان، باغ، حیاط، بام خانه و در مسافرت‌های برون‌شهری نیز استفاده کرد.

در وسط ننو بنشینید، به صورت مکرر به پشت لم دهید و به مرکز بروید. از خوابیدن در ننو لذت ببرید و تا زمانی که در ننو قرار می‌گیرید به سمت بالا و پایین بروید. یک بالش و یا تشک تاشو زیر زانوهایتان بگذارید تا به کمرتان فشار نیاید.

اگر هر شب می‌توانید در ننو بخوابید و احساس راحتی دارید، نتیجه خوابیدن هرشب در ننو، مغز و سلامتتان را بهبود می‌دهد. همچنین خواب بلند مدت در ننو برایتان سالم‌تر نیز هست.

اختراع درخشان ننو در سراسر آمریکای جنوبی و مرکزی گسترش یافت. اغلب، ننو‌ها از پوست بافته شده از درخت همک ساخته شده است. از این رو "hamacas"، که همان چیزی است که بومیان کارائیب آن‌ها را در زبان تینو نامیده‌اند در نهایت، "ننو" توسط یکی از سیاحان معروف ایتالیایی کشف شد.

بسیای از ملوانان به این روش خوابیدن عادت‌کرده بودند؛ تا جایی که ننو‌های خود را برای خوابیدن به لب ساحل می‌بردند. 

استفاده نیروی دریایی از این ننوها تا قرن بیستم ادامه داشت، حتی امروزه بسیاری از امداد‌رسانان تفریحی، ننو‌ها را به تخت‌خو‌اب‌های تاشو به دلیل راحتی بیشتر در هنگام خوابیدن در دریاهای آزاد ترجیح می‌دهند.

ارگونومی نقطه صفر فشار و توانایی بالابردن اندکی قسمت فوقانی بدن، کلیدهای خوابی سالم است که هیچ سطح صاف و تشکی نمی‌تواند فراهم کند.

ننو از جنس‌های مختلف با انواع بافت و الیاف است که به صورت حرفه‌ای برای فروش در بازار وجود دارد و هم خود شخص می‌تواند آن را بسازد.

ساخت ننو استاندارد نیازمند رعایت کردن فاصله ایده‌آل آن به طور متوسط حدود دو فوت بیشتر از طول کل ننو است، که از حلقه به حلقه اندازه‌‌گیری می‌شود. به طور کلی، باید با توجه به نیازتان حدود 15 فوت از فضای باز را برای  آویز کردن ننو خود برنامه‌ریزی کنید، هر چند فاصله واقعی می‌تواند در هر نقطه از 13-16 فوت متفاوت باشد.

یک سوراخ برای هردو مکان ایجاد کنید و قلاب و پیچ را بپیچانید. اگر ننو شما فضای بیشتری نیاز دارد، حلقه و یا طناب بیشتری برای رسیدن به فضای مورد نظرتان اضافه کنید.

همچنین می‌توانید ننو خود را بین یک درخت و دیوار مستحکم، دو ساختمان، دو وسیله نقلیه و یا بین یک درخت و وسیله نقلیه آویزان کنید.

انحنای طبیعی ننو سخت است تا صاف شود، نقطه فشار صفر باعث می‌شود تا ننوها روشی برای ریلکس کردن، و یا خوابیدن باشد.

در اروپا صندلی‌های راک جنبه تزیین ندارند؛ بلکه سبب می‌شوند استرس طول روز را کاهش دهد؛ به همین دلیل همچنان ننو در اروپا کاربرد دارد و مورد استفاده است. همچنین وقتی روی ننو دراز می کشید تا دقایقی تاب می‌خورد و این‌طور است که عادت خوابیدن روی تخت‌های ثابت و بی حرکت از سر بیرون می‌رود. چون امکان خواب عمیق روی این تخت.های معلق معمولا بسیار سخت است.

ننو به گویش مازندرانی به معنای محل استراحتی از ریسمان و پارچه است و به زبان انگلیسی هموک و یا بانوج است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: