• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-6884-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

آذری جهرمی:

باید در حوزه انرژی به صورت جدی ورود پیدا کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به تجربه خوزستان در قطع برق و زلزله کرمانشاه، تاکید کرد: این مساله ما را به این نتیجه رساند که در حوزه انرژی باید به صورت جدی ورود پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، محمد جواد آذری جهرمی در حاشیه بازدید از شرکت نیان الکترونیک، با خطاب قرار دادن مدیرعامل این شرکت، اظهار کرد:  من با رقابت نکردن شما در بازار داخل و خارج مخالفم، شما به دنبال انحصار نباشید، اگر نیروهای دفاعی کشور نیز باطری تولید می‌کنند، طبیعتاً حق دارند در بازار این حوزه فعالیت کنند. 

وی خاطرنشان کرد: رقابت همه ما را قوی می‌کند و شما نیز در این عرصه کم نخواهید آورد. کما این اینکه شما بازار مهمی از ایرانسل که سهام‌دار آن وزارت دفاع است را توانسته‌اید از آن خود کنید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: در خصوص انرژی بادی و خورشیدی خود ما نیازمند همکاری شما هستیم. در سیستان و بلوچستان، کرمان و شرق هرمزگان به صورت ویژه به لحاظ پوشش ارتباطی مظلوم واقع شدند. 

آذری‌جهرمی با بیان اینکه بزرگترین مشکل ما تامین انرژی است، گفت: ما با کمک معاونین خود تصمیم گرفتیم که مدرسه‌ای در کرمان را آباد کنیم. برای اینکه این مدرسه را به برق متصل کنیم حدود ۳۰۰ میلیون تومان هزینه کردیم. در صورتی که اگر می‌دانستیم ظرفیتی مانند واحد شما که قابل اتکا به برق و باد است که می‌تواند انرژی تولید کند، وجود دارد این سرمایه‌گذاری را انجام نمی‌دادیم.

وی بیان کرد: باید تیم شما جلسه ای را با آقای ترابیان معاون توسعه روستایی ما برگزار کنند تا بتوانیم در حوزه برق و انرژی خورشیدی تعاملات خوبی انجام دهیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تاکید کرد: فروردین ماه ما در افغانستان نمایشگاهی را برگزار خواهیم کرد که سندیکا نیز در آن حضور پیدا می‌کند و شما هم می‌توانید حضور پیدا کنید تا بتوانید به توسعه بازارهای منطقه‌ای علی الخصوص عراق و افغانستان کمک کنید.

آذری جهرمی در خصوص سفر وزیر افغانستان به ایران، بیان کرد: در این سفر تفاهمات خوبی صورت گرفته است. من نیز در نمایشگاه فروردین ماه حضور پیدا خواهم کرد و شما نیز مذاکرات خود را انجام دهید اگر به لحاظ سیاسی نیازمند لابی‌گری‌هایی بودید، قطعا انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه ما همواره شرایط حضور شما را در بازارهای هدف فراهم خواهیم کرد، افزود: در ارمنستان و آذربایجان نیز اگر می‌توانید بازاری داشته باشید ما به شما کمک می‌کنیم و هماهنگی‌های سیاسی خود را دریغ نخواهیم کرد؛ شما موانع صادراتی خود را مطرح کنید تا ما بتوانیم آن را رفع کنیم.

آذری جهرمی با بیان اینکه ظرفیت بازار ما مشخص است، گفت: ظرفیت تولید شما نیز فراتر از ظرفیت بازار داخلی است و ما باید زمینه مناسبی برای صادرات شما فراهم و کمک کنیم که این عرصه توسعه پیدا کند.

وی ادامه داد: مواردی مربوط به سازمان تنظیم مقررات است که بخشی از آن مربوط به پدافند غیرعامل بوده و در حال پیگیری است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: