• سه شنبه ۱۶ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-10514-5
  • خبرنگار : 15310
  • منبع خبر : ----

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد عنوان کرد؛

آماده‌باش 130 دستگاه ادوات سنگین و نیمه‌سنگین جهت عملیات برف‌روبی

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد گفت: 8 اکیپ زیست محیطی، ۱۳۰ دستگاه ادوات سبک و سنگین برف روبی و ۶۷ اکیپ هرس و قطاعی و جمع آوری سرشاخه در حالت آماده باش هستند. 

مهدی یعقوبی در گفت‌وگو با ایسنا- منطقه خراسان در خصوص آمادگی بیش از 130 دستگاه ادوات سنگین و نیمه سنگین جهت عملیات برف روبی در سطح شهر اظهار کرد: با این حال به دلیل حجم کم بارش برف نسبت به پیش بینی صورت گرفته، عمدتا فعالیت عوامل اجرایی درسطوح شیبدار و معابر درجه یک صورت پذیرفت تا خللی در ترددها پیش نیاید.

وی افزود: ۶۷ اکیپ هرس و قطاعی شاخه‌های شکسته و درختان سقوطی نیز به همراه ۱۱۹ دستگاه نیسان و خاور، پیش بینی شده بود تا در صورت بارش برف سنگین نسبت به برف تکانی و جمع آوری سرشاخه‌های شکسته اقدام نمایند. 

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: حدود 5000 نفر نیروی کارگری خدمات شهری و حدود ۸۷۰ نفر کارگر، از اوایل شب گذشته تا پایان سامانه بارشی در نوبت‌های کاری مختلف مشغول فعالیت در پیمان‌های خدمات شهری و فضای سبز هستند و با تامین تجهیزات مورد نیاز، آمادگی لازم برای انجام برف روبی معابر و برف تکانی درختان را دارند.

یعقوبی تصریح کرد: درخصوص سنجش میزان بارش باران در سطح شهر و کنترل زیست محیطی عملیات‌های نمک پاشی درسطح شهر 8 اکیپ  مشغول فعالیت هستند.

وی گفت: ازشهروندان عزیز تقاضا داریم در روزهای بارش برف و برودت از ترددهای غیر ضروری با خودروهای شخصی و پارک خودروها درحاشیه خیابان‌ها و همچنین زیر درختان نیز خودداری نمایند. وی همچنین در خصوص مشاهده هرگونه مشکل در نقاط مختلف شهر ، سامانه تلفنی 137 را آماده پاسخگویی اعلام کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: