• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-6990-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

امتناع سرپرست فرمانداری خواف از کلنگ‌زنی و افتتاح طرح نیمه‌تمام؛

پروژه‌ای که نیمه‌تمام باشد، افتتاح نمی‌کنم

سرپرست فرمانداری خواف از کلنگ‌زنی بوستان و پارک روستای مهاباد و افتتاح ساختمان خانه بهداشت روستای خواجه این شهرستان امتناع کرد، وی گفت: باید پروژه‌ای را افتتاح کنیم که مردم از روز بعد بتوانند از آن استفاده کنند و هر پروژه‌ای را که نیمه‌تمام باشد، افتتاح نخواهم کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، اگر انقلاب مردم را در سال  57 نوعی اعتراض گسترده نسبت به نادیده گرفتن و بی‌احترامی به مردم بدانیم، در جایگاه‌های مختلف باید احترام به مردم و حفظ حرمت آنان سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد؛ تدبیر وقتی تبلور می‌یابد که مسئولانِ امر  در خدمت به جامعه طوری حرکت کنند که مردم خود را در صحنه ببینند و اهمیت خود را  نیز درک کنند.

گاه شاهد بوده‌ایم که کلنگی برای پرژه‌ای به زمین خورده اما به دلیل این‌که کارشناسانه نبوده، پس از گذشت سال‌ها هنوز حتی از زمین برداشته نشده تا چه رسد به این که پروژه به بهره‌برداری برسد، گاه شاهد افتتاح طرح‌های عقیمی بوده‌ایم که بعد از گذشت سال‌ها همچنان مانند یک طرح نیمه‌تمام هستند.

آن‌چه باید مهم باشد، این است که با هر کلنگی که به زمین می‌خورد؛ هر پروژه‌ای که افتتاح می‌شود؛ هر مجوزی که برای اقدامی مثبت اخذ می‌گردد، امیدی در دل مردم زنده می‌شود که نباید نا امید شود و به در بسته بخورد چرا که هر کدام از این اقدامات مطالبه‌ای را برای مردم می‌سازد و مسئولان وظیفه دارند به آن مطالبه پاسخ‌گو باشند.

اخیرا سرپرست فرمانداری خواف از کلنگ‌زنی بوستان و پارک روستای مهاباد و افتتاح ساختمان خانه بهداشت روستای خواجه این شهرستان در خلال مراسم افتتاح و کلنگ‌زنی‌ها در دهه فجر به دلیل این که تامین اعتبار نشده بودند، امتناع کرد.

در این رابطه با سرپرست فرمانداری خواف گفت‌وگو داشتیم، که در ادامه خواهد آمد.

عبدالرضا سپهری به خبرنگار ایسنا گفت: ما در دولت تدبیر و امید با مردم شفاف و روراست هستیم و بر همین مبنا کلنگ‌زنی دو پروژه بوستان و پارک کودک با اعتبار ۸۰۰ میلیون و ۱۵۰ میلیون تومان به روستای مهاباد رفتیم که پس از پرس و جو مشخص شد، هیچ یک از این دو کد پروژه نداشته و تامین اعتبار نشده بودند.

وی ادامه داد: پارک کودک که ساخت آن به عهده دهیاری بود نیز نه در بودجه سالیانه پیش‌بینی شده و نه مصوبه شورا داشت که به همین منظور از کلنگ‌زنی آن امتناع شد؛ زیرا اگر پروژه‌هایی را که تامین اعتبار نشده‌اند و کد پروژه ندارند، کلنگ‌زنی کنیم برای مردم توقع ایجاد می‌کند و این موضوع مشکلات متعددی را در پی خواهد داشت.

سرپرست فرمانداری خواف عنوان کرد: در روستای خواجه نیز خانه مرکز بهداشت تکمیل شده و برای افتتاح حضور پیدا کردیم که در آن‌جا نیز مشخص شد، انشعابات برق و آب و تجهیزات اداری و حتی نیروی انسانی مورد نیاز تامین نشده است و از افتتاح این مرکز نیز خودداری کردیم و درِ آن را همچون قبل بسته نگه داشتیم.

وی تصریح کرد: من دنبال آمار و ارقام افتتاح و کلنگ‌زنی و یا ژست گرفتن مقابل دوربین‌ها نیستم و هر پروژه‌ای را که نیمه‌تمام باشد، افتتاح نمی‌کنم.

سپهری افزود: با مردم شفاف هستیم و باید پروژه‌ای را افتتاح کنیم که مردم از روز بعد بتوانند از آن استفاده کنند.

وی گفت: بنده در دوران بخشداری سنگان و حال که سرپرست فرمانداری خواف هستم تاکنون پروژه‌ای را که کد نداشته و تامین اعتبار نشده باشد، کلنگ نزده‌ام و نخواهم زد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: