• چهارشنبه ۱۷ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-5091-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

مدیر یک اقامت‌گاه بوم‌گردی:
رویدادسازی، یک مولفه مهم در افزایش تکرار سفر گردشگران است

عکس تزئینی است
مدیر یک اقامت‌گاه بوم‌گردی گفت: رویدادآفرینی قطعا یک مولفه کلیدی در افزایش تکرار سفر گردشگر و مسافر به استان به حساب می‌آید.

جواد یوسفی در گفت‌گو با خبرنگار ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص نقش اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی استان در افزایش تکرار سفر گردشگران، با بیان این مطلب اظهار کرد: به عقیده من، از آن‌جا که مشهد یک شهر زیارتی به حساب می‌آید، در تکرار سفر چندان مشکلی نداریم؛ اما این که خود اقامت‌گاه‌ها تمرکز را از مشهد برداشته و گردشگر را در شهرستان‌ها پخش کنند، نیازمند انجام اقداماتی در مجموعه فعالیت‌ها است.

وی افزود: در اقامت‌گاه بوم‌گردی، در حال اجرای برنامه‌هایی برای گردشگر هستیم که زمان او تماما پر باشد و به نحو مطلوبی از آن استفاده کند و ثانیا خاطره ماندگاری برای او رقم بخورد و در واقع بر روی ناشناخته‌هایی که حتی فکر نمی‌کنیم که ممکن است در استان خراسان وجود داشته باشد، کار می‌کنیم و آن را به گردشگر ارائه می‌دهیم.

مدیر این اقامت‌گاه بوم‌گردی با اشاره به این که اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی در استان می‌توانند محور فعالیت‌ها برای افزایش تکرار سفر گردشگران باشند، ادامه داد: اگر قرار باشد در طی سفر گردشگران انتقال فرهنگ و نیز برگشت مسافر رخ دهد، این نقش را نه هتل و دیگر تاسیسات گردشگری، بلکه تنها اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی می‌توانند در استان ایفا کنند. به این دلیل که وارد بحث فرهنگ شدن، با روح اقامت‌گاه‌های بوم‌گردی عجین شده است.

یوسفی عنوان کرد: در بحث اقامت‌گاه بوم‌گردی، با این هدف فعالیت می‌کنیم که فرهنگ منطقه را شناسانده و انتقال دهیم و حتی آن را به گردشگری که وارد سیستم ما می‌شود، آموزش دهیم تا هنجارهایی که به طور مثال در روستا و منطقه ما مد نظر است، رعایت کند و به طور کلی به معرفی فرهنگ منطقه خود می‌پردازیم.

وی خاطرنشان کرد: فعالیت‌هایی که ویژه ایام خاصی مثل جشن‌های مناسبتی چون جشن سده، جشن عید نوروز، چهارشنبه‌سوری است و به طور کلی برنامه‌های این‌چنینی که می‌توان بر روی آن، تعریف رویداد کرد، به بازگشت دوباره گردشکر کمک کرده و به عقیده من، یکی از دلایلی که باعث می‌شود گردشگر به منطقه مراجعه کند، رویدادسازی‌ها است.

مدیر این اقامت‌گاه بوم‌گردی در خصوص چشم‌انداز آینده فعالیت‌های خود در افزایش تکرار سفر گردشگران گفت: در نظر داریم در توسعه فعالیت‌های مربوط به اقامت‌گاه بوم‌گردی، تاریخ‌هایی که می‌توان در مورد آن رویداد تعریف کرد، شناسایی کرده و بر روی آن مانور بیشتری دهیم و لذا با رویدادآفرینی در فصول گوناگون و به ویژه فصل‌هایی که گردشگرپذیر است، فعالیت‌هایی انجام دهیم‌. همچنین تولید صنایع دستی نیز فعالیت حاشیه‌ای این اقامت‌گاه بوم‌گردی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: