• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9711-8486-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

هوش مصنوعی و اینترنت پر سرعت 5G از نظر کاخ سفید تهدید است یا فناوری؟

انتظار می‌رود کاخ سفید طی چند هفته آینده اقدامات خود با هدف تقویت هوش مصنوعی در ایالات متحده آمریکا و استقرار سیستم 5G  را اعلام کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از نیوز، به گفته یک مقام رسمی، این اولین اقدام کاخ سفید در زمینه فناوری کوانتوم به صورت ملی خواهد بود.

از مدت‌ها پیش قانونگذاران و کارشناسان ایالات متحده آمریکا در اجرای هوش مصنوعی و همچنین سیستم  5G  با چین رقابت می‌کنند و خواهان افزایش سرعت اینترنت با سیستم‌های 5G و هوش مصنوعی هستند.

انتظار می‌رود طی هفته‌های آینده اولین اقدام ملی در این خصوص توسط کاخ سفید صورت گیرد.

وال استریت ژورنال اعلام کرد: انتظار می‌رود این طرح کاخ سفید شامل دستورات اجرایی ترامپ در خصوص استفاده از هوش مصنوعی و سیستم 5G باشد.

گفته می‌شود تلاش‌های کاخ سفید در مورد هوش مصنوعی، استقرار 5G  و دیگر طرح‌های مبتنی بر فناوری به منظور حفظ رقابت با چین است.

دفتر کمیته سیاست‌های علمی و فناوری کاخ سفید به خبرنگاران گفت: صنایع آینده ایالات متحده آمریکا براساس پیشرفت‌های فناوری‌های امروز خواهد بود.

مایکل کراتسیس معاون دستیار سیاست‌های فناوری ایالات متحده آمریکا اظهار کرد: هوش مصنوعی، سیستم بی‌سیم 5G، علم کوانتومی و تولیدات پیشرفته به نفع مردم آمریکا خواهد بود.

سناتور ماریا کانتول (D-Wash.) گفت: ما باید برای اطمینان از امنیت خود سیستم 5G  را ارزیابی کنیم و سپس از دولت ترامپ خواست تا کنگره سیستم 5G را به عنوان یک تهدید ارزیابی کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: