• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-8284-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان:

خراسان رضوی، دارای رتبه اول کشور از لحاظ سرمایه‌گذاری خارجی است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی گفت: در سال ۹۶ با ۳۲ و در سال ۹۷ با ۳۰ طرح خراسان رضوی رتبه اول کشور از لحاظ سرمایه‌گذاری خارجی را داشته است.
 
به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، مهدی رمضانی امروز در نشست هم‌اندیشی و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی خراسان رضوی در نمایشگاه بین المللی مشهد، اظهار کرد: از حدود ۲۳۱ مجوز سرمایه‌گذاری خارجی استان که ثبت شده، ۱۳۳ شرکت فعال در استان در حال فعالیت هستند که ۶۰ شرکت در نمایشگاهی که از سه‌شنبه افتتاح شده در پاویون سرمایه‌گذاران خارجی قرار دارند.
 
وی افزود: استان از سال ۹۲، مخصوصا از سال ۹۵ تا ۹۷، از لحاظ تعداد پروژه‌های سرمایه‌گذاری دارای مجوز دولت یا سرمایه‌گذاری خارجی، رتبه اول کشور را داشته و در سال۹۶ با ۳۲ و در سال ۹۷ با ۳۰ طرح استان اول از لحاظ سرمایه‌گذاری خارجی است.
 
رمضانی با بیان اینکه اقتصاد استان رغبت و تمایل به بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط را دارد، عنوان کرد: اعداد سرمایه‌گذاری خارجی استان کوچک است اما غالب این طرح‌ها زودبازده بوده و سریع‌تر به بهره‌برداری می‌رسند و اکنون نیز به اشتغال مربوطه رسیدند.
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی بیان کرد: از سال ۸۱ تعداد ۲۳۱ طرح سرمایه‌گذاری خارجی انجام شده که ۱۲۹۵ میلیون دلار بوده و طی ۶ سال اخیر ۱۲۶ طرح به مبلغ ۹۶۴ میلیون دلار انجام شده است.
 
وی با اشاره به اینکه در 6 سال اخیر، از لحاظ تعداد، ۵۴ درصد و از لحاظ مبلغ، 74 درصد از طرح‌های سرمایه‌گذاری خارجی اتفاق افتاده است، تصریح کرد: از لحاظ مبلغ آلمان بالاترین رتبه و بعد از آن افغانستان با ۱۶.۴۸، برونئی و عراق قرار دارند. از لحاظ تعداد نیز افغانستان با ۶۶.۶۷ بالاترین سهم را دارد و بعد از آن پاکستان، چین و آلمان قرار دارند.
 
رمضانی گفت: از لحاظ مبلغ سهم بخش‌های اقتصادی در بخش صنعت ۵۲ درصد، خدمات ۱۲درصد، کشاورزی ۱ درصد، حمل و نقل ۱.۷ درصد و انرژی ۲۱ درصد بوده و سهم بخش‌های اقتصادی از لحاظ تعداد در صنعت۵۱ درصد، خدمات ۲۱ درصد، کشاورزی ۱۲ درصد، حمل و نقل ۹ درصد و انرژی ۵ درصد است.
 
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان خراسان رضوی بیان کرد: ما به دنبال این هستیم که ابتدا یک توجه و نگاه ویژه‌ای به سرمایه‌گذاران موجود داشته و آن‌ها را به توسعه و سرمایه‌گذاری مجدد تشویق کنیم، مسائل و مشکلات مطرح و ابهامات برطرف و امکان سرمایه‌گذاری جدید فراهم شود. پنجره واحد خدمات و مشاوره سرمایه‌گذاری با حضور نمایندگان دستگاه‌ها فعال است. ۹۱ فرصت سرمایه‌گذاری جدید و به روز شده که ارائه خواهند شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: