• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-7485-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

رحیمی جهان آبادی:

بروکراسی اداری نظام را فلج کرده است

نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی گفت: بروکراسی اداری انقلاب و نظام ما را فلج کرده است. 
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، جلیل رحیمی جهان آبادی امروز در شصت و یکمین شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی و ستاد اقتصاد مقاومتی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در اتاق بازرگانی مشهد، اظهار کرد: ما در هرکجای عالم اگر به رشد و توسعه اقتصادی بنگریم با چهار پایه اساسی توسعه روبه‌رو خواهیم شد. اولین پایه گفتمان قالب اقتصادی و نگاه مثبت به کار و دومین پایه امنیت سرمایه‌گذاری و حمایت قضایی است.
 
وی ادامه داد: در هر کجای دنیا تا سیستم قضایی از سرمایه‌گذاری حمایت نکند، کسی جرات سرمایه‌گذاری را ندارد. پایه سوم توسعه نیز کاهش بروکراسی اداری است، انقلاب سال 57 ما به صورت همه‌جانبه بوده و انقلاب در بخش اداری رخ نداده و بروکراسی اداری انقلاب و نظام ما را فلج کرده است.
 
نماینده مردم تربت جام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پایه چهارم توسعه، عنوان کرد: بخش چهارم آن نظارت دولت قرار دارد، دولت تاجر در هیچ کجای عالم موفق نبوده، دولت تاجر رقیب شماست، دولت کوچک و ناظر است که همواره می‌تواند به خوبی عمل کند.
 
رحیمی جهان آبادی تصریح کرد: در بحث بودجه‌ امسال که بسته شد، بخش اعظمی از این پول را به خود دولت باز خواهیم گرداند تا امورات خود را اداره کند. هزینه بالا حکومت و اداره کردن کشور کمرشکن شده و بخش بزرگی از این پول که باید در بخش تولید و رشد اقتصادی کشور بکار گرفته شود، در راستای اداره خود دولت استفاده می‌شود.
 
در ادامه این مراسم نیز حمید بنایی، رییس مجمع نمایندگان خراسان رضوی، گفت: بسیاری از دشمنان ما تصور می‌کردند که شاید بعد این حجم از تحریم‌ها و مشکلات مردمی، دهه پنجم انقلاب اسلامی را مشاهده نکنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه همه ما باید در راستای توسعه اقتصادی استان گام برداریم و همه ما نیز پای کار همچنان ایستاده‌ایم، افزود: تفاهمی که برای معین‌های اقتصادی هر شهرستان به امضا می‌رسد، انصافا مایه امیدواری بخش‌های اقتصادی و توسعه‌ای استان است.
 
بنایی تاکید کرد: از اینکه آقای شافعی معین شهرستان گناباد و آقای حسین‌زاده معینی بجستان و کاخک را قبول کردند، بسیار خرسندیم و ما از حضور این افراد در مسائل اقتصادی استقبال خواهیم کرد.
 
وی تاکید کرد: باید در آستانه آغاز دهه پنجم انقلاب دست به دست هم دهیم تا بتوانیم به پیشرفت‌های مدنظرمان دست پیدا کنیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: