• پنجشنبه ۱۸ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۵۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-11914-5
  • خبرنگار : 15270
  • منبع خبر : ----

کلایی:
باید مدیریت شهری در جذب مشارکت‌ها، سبک‌بارتر شود

شهردار مشهد گفت: باید بار مدیریت شهری برای حرکت بهتر در مشارکت‌های عمومی و خصوصی سبک‌تر شود، اگر بار مدیریت شهری سبک شود، می‌توان از این فرصت استفاده و مشارکت عمومی و خصوصی بیشتری جذب کرد که و اشتغال را نیز به همراه خواهد داشت.

به گزارش ایسنا-‌منطقه خراسان، محمدرضا کلایی امروز در نشست هم‌اندیشی و حمایت از سرمایه‌گذاران خارجی خراسان رضوی در نمایشگاه بین المللی مشهد، اظهار کرد: برای اینکه شهر مشهد به عنوان یک کلان‌شهر بتواند جایگاه واقعی خود را پیدا کند، باید به دنبال یک شهر منظم و پررونق باشیم و برای ایجاد آن چاره‌ای نداریم جز اینکه بتوانیم مجموعه سرمایه‌های مورد نیاز توسعه را فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در دنیا و کشور ما کلان‌شهرها واحد برنامه‌ریزی هستند و می‌توانند بار خود را از روی دوش دولت بردارند، عنوان کرد: برای این کار باید سرمایه‌های فکری و اجتماعی را مدیریت کرد. شهر نیرومند موجب ایجاد شهروندان با دانش بالاتر و مطلوب‌تر و اعتماد آن‌ها به مدیریت شهر است. سرمایه دموکراتیک نیز اعتماد شهروندان را افزایش می‌دهد.

کلایی افزود: سرمایه فرهنگی نشان و برند شهر است و در رقابت با سایر کلان شهرها امکان جذب شهروندان بهتر و سرمایه‌های بیشتری را فراهم می‌کند. سرمایه فنی و محیطی نیز سرمایه دیگری است که اگر محیط زیست شهر مطلوب نباشد، امکان زیست وجود ندارد و اگر زیرساخت نباشد، توسعه محدود می‌شود. ما در مدیریت شهری معتقد هستیم که این پنج سرمایه باید با هم باشند.

شهردار مشهد با اشاره به اینکه در سال اخیر چند کار به همراه هم اتفاق افتاده که زمینه سرمایه‌گذاری را پررنگ‌تر کرده است، تصریح کرد: این موارد مشوق‌های سرمایه‌گذاری، کاهش هزینه‌های مبادلاتی برای سرمایه‌گذاران، فراهم آوردن زمینه‌های اطلاعاتی، طراحی قراردادهای بهتر و فراهم کردن مشوق‌ها و تضامین مناسب برای سرمایه‌گذاری بین کارها بوده که در ۶ ماه گذشته پیگیری شده و به نتیجه رسیده است. آمادگی بیشتری برای سرمایه‌گذاری در این خصوص وجود دارد.

وی ادامه داد: در مشهد مساله‌ای در خصوص طولانی‌تر کردن اقامت، راحت‌تر کردن فرایند مجوزهای سرمایه‌گذاری خارجی و استفاده از مدل‌هایی در خرید سهام وجود دارد که باید امکان این کار را در پروژه کلان فراهم کرده و با کشورهای همسایه قابل رقابت باشیم.

کلایی بیان کرد: باید بار مدیریت شهری برای حرکت بهتر در مشارکت‌های عمومی و خصوصی سبک‌تر شود. ما امسال از بند و تبصره ۵ در بودجه استفاده جدی کردیم. اگر بار مدیریت شهری سبک شود، می‌توان از این فرصت استفاده و مشارکت عمومی و خصوصی بیشتری جذب کرد که و اشتغال را نیز به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: