• جمعه ۱۹ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9711-8684-5
  • خبرنگار : 15239
  • منبع خبر : ----

پژمانفر: مالیات، ابزار هدایت کننده رفتارهاست

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی گفت: در دنیا مالیات ابزار درآمد برای دولت‌ها نیست، بلکه ابزار هدایت کننده رفتارهاست.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، نصرالله پژمانفر در شصت و یکمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی با حضور وزیر اقتصاد و دارایی در اتاق بازرگانی مشهد، اظهار کرد: امروزه مالیات ابزاری شده که خود به تنهایی تولید، اشتغال و فعالیت‌های اقتصادی ما را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد.
 
نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اگر چاقوی برنده بسیار حساس مسیر درست خود را طی نکند، سازندگی در مسیر تولید نخواهد داشت، افزود: بانک اگر در مسیر سازندگی به درستی قرار نگیرد، به نتیجه مطلوبی دست پیدا نخواهد کرد.
 
وی با تاکید بر اینکه امروزه آن چیزی که ما انتظار داریم این است که اگر فردی می‌خواهد سرمایه‌گذاری انجام دهد، التهاب و نگرانی در بخش‌های مختلف به آن وارد نشود، اضافه کرد: امروزه سرمایه‌گذار برای انجام سرمایه‌گذاری نگران است.
 
پژمانفر گفت: سهم مالیاتی استان خراسان رضوی منطقی است، آقایان زمانی که وارد مشهد می‌شوند به درستی این شهر را نمی‌شناسند و حس غلطی به آن‌ها دست میدهد و می‌پندارند که مشهد شهر پردرآمدی است؛ لذا نگاه آن‌ها به گونه‌ای است که سهم مالیاتی را افزایش دهند.
 
وی با بیان اینکه با مسائل پیش آمده اخیر به خراسان فشار بسیاری وارد شده، ادامه داد: خواهش ما این بوده که نسبت به موضوع مالیات به صورت جدی ورود پیدا کنید. سهم استان از اعتبارات بر اساس شرایط نیست، اما بیشتر از سهم خود مالیات پرداخت می‌کنیم.
 
در ادامه نیز هادی شوشتری نماینده مردم قوچان و فاروج در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: در حال حاضر نسبت بودجه طرح‌های عمرانی به جاری به سمت صفر شدن است و منابع موجود کفاف بودجه‌های عمرانی کشور را نمی‌دهد.
 
وی بیان کرد: ماموریت وزرات اقتصاد و دارایی بسیار مهم است؛ چرا که سازمان سرمایه‌گذاری و کمک‌های فنی و اقتصادی جمهوری اسلامی ایران زیرمجموعه وزارت اقتصاد و دارایی است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: