• شنبه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۷
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-5591-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

تعطیلی موزه‌ها و اماکن تاریخی فرهنگی خراسان رضوی در 22 بهمن

تمامی موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی خراسان رضوی در روز دوشنبه 22 بهمن تعطیل است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، بر اساس بخشنامه ابلاغی تمامی موزه‌ها و اماکن تاریخی و فرهنگی استان خراسان رضوی در روز دوشنبه 22 بهمن ماه تعطیل است.

ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی در خصوص نمایشگاه فرصت‌های سرمایه‌گذاری خراسان رضوی گفت: حضور سرمایه‌گذارانی از کشورهای افغانستان، عراق و عربستان در قالب دفاتر خدمات مسافرتی، هتل‌ها و دهکده‌های گردشگری و سرمایه‌گذاران بخش مناطق نمونه گردشگری و هتل‌داری استان از جمله مهم‌ترین بخش‌های این مشارکت بود.

وی ادامه داد: هم‌چنین از ساعت 18:30 تا 20 چهارشنبه 18 بهمن نیز با حضور مدیرکل میراث فرهنگی، معاونان سرمایه‌گذاری و گردشگری استان، مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری استانداری پنلی تخصصی در حوزه "سرمایه‌گذاری گردشگری" چالش‌ها، فرصت‌ها و مشوق‌ها با استقبال کم‌نظیر سرمایه‌گذاران، علاقه‌مندان و سرمایه‌گذاران از کشورهای پاکستان، افغانستان و عراق برگزار شد.

مکرمی‌فر با بیان این‌که نمایشگاه سرمایه‌گذاری با محوریت اداره کل اقتصاد و دارائی استان برگزار شد، درباره دیگر برنامه‌های این نمایشگاه گفت: هم‌چنین پنج‌شنبه ۱۸ بهمن ماه همایش تجلیل از سرمایه‌گذاران خارجی استان خراسان رضوی با حضور وزیر امور اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان خدمات سرمایه‌گذاری کشور، استاندار، تعدادی از نمایندگان مجلس، مدیران کل و دست‌اندرکاران و ... برگزار شد و پنج نفر از سرمایه‌گذاران خارجی بخش گردشگری و هتل‌داری مورد تجلیل و تقدیر قرار گرفتند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی یادآور شد: استان خراسان رضوی هم در زمینه برخورداری از تعداد بالای تاسیسات گردشگری به ویژه واحدهای اقامتی، ورود گردشگر، ایجاد اشتغال پایدار و تعداد و حجم پروژه‌های سرمایه‌گذاری در بخش گردشگری پیشگام و "استان برترین‌ها" به شمار می رود.

مکرمی‌فر افزود: خراسان رضوی ضمن برخورداری از ۲۲۳۰ تاسیسات گردشگری فعال و درحال بهره‌برداری با ۳۵۰۰۰ اشتغال مستقیم، دارای ۲۹۰ پروژه گردشگری در حال ساخت با حجم سرمایه‌گذاری ۸۰۰۰ میلیارد تومان و اشتغال‌زایی حدود ۱۰۸۰۰ نفر است که قابل مقایسه با دیگر بخش‌ها در استان و سایر استان‌های کشور نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: