• شنبه ۲۰ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9711-7685-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

سرپرست فرمانداری مشهد:

تخصیص بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای حاشیه شهر

سرپرست فرمانداری مشهد گفت: از چهار سال گذشته تاکنون هزار و 87 میلیارد تومان اعتبار برای احداث پروژه‌های حاشیه شهر اعتبار تخصیص یافته که تعداد ۸۵  پروژه در عرصه‌های آموزشی، بهداشتی، اشتغال‌زایی، آب، فاضلاب و... به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان در سال جاری به بهره برداری رسیده و خواهد رسید.
 
به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حیدر خوش‌نیت در نشست خبری کاروان رسانه انقلاب در محل فرمانداری مشهد، اظهار کرد: شعار محوری دهه فجر «افتخار به گذشته و امید به آینده» است. یعنی باید  اقدامات افتخار آمیز گذشته را به مردم بگوییم و مسئولین باید آن را در اختیار مردم قرار دهند تا مردم بدانند که مسئولین دلسوزانه برای آنان کارهایی انجام می‌دهند.
 
وی افزود: ما باید کارنامه انقلاب را با توجه به هشت سال جنگ که حاصل آن آسیب جدی به زیرساخت‌ها بود و تحریم‌های ۴۰ ساله، در نظر بگیریم. امروز نظام سلطه از تمام ظرفیت خود در راستای تضعیف انقلاب استفاده کرده و از طرف دیگر به دنبال ایجاد اجماع بین المللی است که در این خصوص موفقیت چندانی نداشته است و هدف آنان ایجاد شکاف میان مردم و حاکمیت است.
 
سرپرست فرمانداری مشهد با اشاره به فعالیت بیش از ۱۵۰ رسانه خارجی در کشور، خاطرنشان کرد: گزارشات این رسانه‌ها برحسب برداشت خودشان است و مسائل را آنطور که می‌خواهند تحلیل می‌کنند. لذا رسانه های داخلی باید در قبال شایعات و جو روانی رسانه‌های بیگانه شفاف‌سازی کنند.
 
رسانه به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان است

خوش‌نیت بیان کرد: رسانه به عنوان پل ارتباطی میان مردم و مسئولان است، به همین دلیل ورود رسانه در راستای مطالبه‌گری شیوه درستی است و مطالبه گری نباید به شکلی باشد که  آب را به آسیاب دشمن ریخته و از مطالبه‌گری مردمی سوء استفاده سیاسی کنیم.
 
وی با اشاره به اینکه رسانه رکن سوم دموکراسی است، تصریح کرد: رسانه باید نقش مطالبه‌گری داشته و خواسته‌های مردم را مطرح کنند. تاکنون شاهد اقدامات ارزشمندی از سوی رسانه‌های ملی و محلی در راستای مطالبات مردم بوده‌ایم.

افتتاح کتاب‌خانه ملی مشهد، نتیجه مطالبه رسانه‌ها

سرپرست فرمانداری مشهد عنوان کرد: افتتاح کتاب‌خانه ملی مشهد پس از ۲۳ سال حاصل مطالبه گری و پیگیری رسانه ها بود که در سال جاری محقق شد. این‌گونه مطالبه‌گری‌ها ارزشمند است.

خوش‌نیت در رابطه با میزان حاشیه‌نشینی در مشهد گفت: علت افزایش حاشیه نشینی، ضعف قانون و عدم برنامه ریزی لازم و اینکه ما همه امکانات شامل آب و برق و تلفن و... به روستاها برده‌ایم اما به فکر سفره خانوارها نبودیم.

وی با اشاره به اینکه یکی از علل اصلی گسترش حاشیه نشینی عدم توسعه زیرساخت های روستایی است، بیان کرد: در راستای کاهش معضل حاشیه نشینی در سه سال اخیر به حوزه اشتغال روستایی ورود کردیم تا از مهاجرت روستائیان و افزایش حاشیه نشینی جلوگیری شود.

سرپرست فرمانداری مشهد خاطرنشان کرد: از چهار سال گذشته تاکنون هزار و 87 میلیارد تومان اعتبار برای احداث پروژه‌های حاشیه شهر اعتبار تخصیص یافته که تعداد ۸۵  پروژه در عرصه‌های آموزشی، بهداشتی، اشتغال‌زایی، آب، فاضلاب و... به ارزش ۱۲۵ میلیارد تومان در سال جاری به بهره برداری رسیده و خواهد رسید. همچنین ۲۲۳ پروژه با اعتبار۶۰۰ میلیارد تومان در دهه فجر امسال در حاشیه شهر کلنگ زنی خواهد شد.
 
خوش‌نیت با اشاره به مقایسه ورود زائر به مشهد که در سال ۵۵ تعداد ۹۰ هزار نفر بوده و امروز بیش از ۳۲ میلیون نفر در سال است، اظهار کرد: در حوزه امنیت، ایجاد نظم، حمل و نقل، توسعه فضای سبز، ترمیم و بازسازی بافت فرسوده اطراف حرم مطهر رضوی و ... نیز پیشرفت های چشمگیری داشته ایم.
 
وی اضافه کرد: ما نباید بین مردم و مسئولان تفکیک قائل شویم چرا که این امر یک آفت بزرگ است. اکثر مسئولان ما از دل مردم آمده‌اند. از طرفی با توجه به چرخش مسئولیت مدیران در جریان مردم سالاری دینی و ادامه این چرخش جای تفکیک وجود ندارد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: