• یکشنبه ۲۱ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9711-12087-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

دعوت ارشاد، میراث و خانه مطبوعات خراسان رضوی از مردم برای حضور در راهپیمایی 22 بهمن

اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی با انتشار پیام‌هایی مردم را به حضور در راهپیمایی باشکوه 22 بهمن دعوت کردند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، متن بیانیه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از مردم سرافراز و شهید‌پرور برای شرکت در راهپیمایی 22 بهمن به شرح زیر است:

«بِسْمِ‌اللَّهِ‌الرَّحْمَنِ‌الرَّحِیمِ

وَالْفَجْرِ ﴿۱﴾ وَلَیَالٍ عَشْرٍ ﴿۲﴾ وَالشَّفْعِ وَالْوَتْرِ ﴿۳﴾ وَاللَّیْلِ إِذَا یَسْرِ ﴿۴﴾

چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی یادآور رشادت‌های بزرگ‌مردان و بزرگ‌زنان آزاد و سرافراز این سرزمین کهن است که تن به ذلت نداده و با نثار خون خود درخت انقلاب را آبیاری کردند.

استبداد و خودکامگی در پس پرده حکومت ستم‌شاهی سایه ظلم و ستم خود را بر همه جا افکنده بود. قلم‌ها گرفتار سیم خاردار سیاهی و ظلمت شده بودند، هنر در ورطه ابتذال فرو رفته بود، از علم و آبادانی و عمران خبری نبود و هر چه بود خودخواهی و خودکامگی و ستم‌پیشگی بود و همه این‌ها خشم انقلابی مردم را در پس بغضی دردآلود انباشته بود تا این که خورشید اراده و عزم این ملت بزرگ در سایه رهبری ابر مردی نستوه در بهمن ماه 57 از پشت ابرهای ظلمت طلوع نمود و انفجار نور حادث گشت، نوری که با تلألو خود همه ساختارهای فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را متحول ساخت و به پشتوانه این انقلاب مقدس، هنر و فرهنگ این سرزمین نیز از اسارت ابتذال رهایی یافت و با همین همت والا بود که هنر، ادبیات و فرهنگ نیز به خدمت ارزش‌های اسلامی درآمد، هنر و ادبیاتی معناگرا که دغدغه‌اش رفتن در مسیر تکاملی انسان مورد نظر اسلام است.

در آستانه برگزاری راهپیمایی شکوهمند یوم‌اللّه 22 بهمن، این اداره کل به همراه جامعه فرهنگی و هنری استان افتخار دارد تا در تجدید میثاق با آرمان‌های رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی(ره) و همسو با آحاد مردم و با تأسی به رهنمودهای ارزنده حضرت آیت‌اللّه خامنه‌ای، مقام معظم رهبری، در جشن پیروزی انقلاب اسلامی و راهپیمایی عظیم 22 بهمن شرکت نماید؛ باشد که با این حضور پرشور برگ زرین دیگری از عزم و اراده این ملت انقلابی ورق خورد.

ضمن قدردانی از حضور همیشگی یکپارچه امت حزب‌اللّه و با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان انقلاب اسلامی، همه با هم حماسه جاوید دیگری را در یوم‌اللّه 22 بهمن رقم خواهیم زد.»

هم‌چنین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی ضمن تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، از مردم انقلابی ایران اسلامی دعوت کرد تا با حضوری یکپارچه و پرشور در راهپیمایی یوم‌اللّه 22 بهمن 97 حماسه حضور را مانند بهمن 57 تکرار کنند. متن فراخوان این اداره به شرح زیر است:

«بسم‌اللّه‌الرّحمن‌الرّحیم.
وَالْفَجْرِ وَ لَیَالٍ عَشْرٍ.
22 بهمن روز پیروزی نور بر ظلمت و استبداد است روزی که خون شهیدان انقلاب به ثمر نشست و پرچم انقلاب اسلامی بر ایران برافراشته شد تا ندای حق‌طلبی و آزادی‌خواهی را در جهان فریاد کنیم.

این روز همه در کنار هم می‌ایستیم و با حضورمان هم‌صدا از ارزش‌ها و دستاوردهای چهل ساله انقلاب شکوهمند اسلامی ایران دفاع می‌کنیم.

استکبار جهانی و حکومت‌های مرتجع خاورمیانه در دوران 40 ساله جمهوری اسلامی ایران تلاش کرده‌اند تا هر روز با نیرنگی و وسیله‌ای به انقلاب مردمی ایران ضربه وارد کنند؛ اما همواره مردم با حضور پرشورشان پشتیبان نظام مقدس جمهوری اسلامی و ولایت فقیه بوده‌اند و اکنون نیز حضور مردم در راهپیمایی یوم‌اللّه 22 بهمن پس از گذشت چهار دهه از پیروزی انقلاب اسلامی و حیات عزتمندانه جمهوری اسلامی، مشت محکمی بر یاوه‌گویی‌ها و دسیسه‌های دشمنان این ملت و نظام خواهد بود.

تاریخ گواهی می‌کند که ایران همواره تمدن‌ساز بوده و اکنون نیز با انقلاب اسلامی در مسیر تمدن‌سازی قرار دارد، 22 بهمن همواره برای مردم ایران اسلامی روز خلق حماسه‌ای از حضور و تجلی وحدت ملی و امید به آینده‌ای رو به پیشرفت به برکت امنیت در این سرزمین بزرگ و تاریخ‌ساز است.

اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با تبریک چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و ضمن اعلام آمادگی تمامی کارکنان وخدمت‌گزاران این اداره کل برای حضور در راهپیمایی یوم‌اللّه 22 بهمن، از عموم مردم ایران اسلامی، به‌ویژه تشکل‌های حامی میراث فرهنگی و فعالان عرصه گردشگری و هنرمندان صنایع دستی در خراسان رضوی دعوت می‌کند تا با حضوری یکپارچه و پرشور در راهپیمایی یوم‌اللّه 22 بهمن 97 حماسه حضور را مانند بهمن 57 تکرار و بار دیگر با حضورشان با شهدا، آرمان‌های انقلاب و امام راحل تجدید بیعت کننند.»

خانه مطبوعات و رسانه‌های خراسان رضوی نیز به مناسبت 40 سالگی انقلاب اسلامی بیانیه‌ای صادر کردند که متن این بیانیه به شرح زیر است:

«فَاستَقِم كَما أُمِرتَ وَ مَن تابَ مَعَكَ، امروز معنایی تازه می‌یابد وقتی در گذر از چهل سالگی جمهوری اسلامی برآمده از انقلاب به شهادت شکوفا شده، وارد دهه پنجم انقلاب می‌شویم.

این واقعه مبارک در حالی اتفاق می‌افتد که باطل‌کرداران و جهان‌خوران از همه استعداد خود برای برانداختن این نظام استفاده کردند؛ اما مردم نجیب ایران، در پیروی از ولایت، در چشم بدخواهان خار نشاندند. امروز دشمن را حالی چنین است و ما را حالی خوش در جشن چهلم؛ اما... اما... اما... در تنگه احد ایستاده‌ایم و نباید به غفلت دچار شویم که دشمن جای پیروز و شکست خورده را عوض کند. خیابان‌های شهر، همان معبرهای روشن راهپیمایی، تنگه احد است که هرگز نباید خالی بماند؛ بلکه باید با حضور پر شمار و فاخر خود، سدهایی بسازیم در برابر شیطان که بنیان مرصوص را در نگاه‌ها تازه کند.

خانه مطبوعات و رسانه‌های استان خراسان رضوی ضمن اعلان حضور در این میدان از همه خواهران و برادران هم وطن دعوت می‌کند با هر گرایش و سلیقه سیاسی و حتی هر مذهب و مرام، در راهپیمایی یوم‌اللِّه 22 بهمن به عنوان نماد وحدت ملی شرکت فرمایند. حضور و نفس هر کدام از ما نسیمی خواهد بود که به عزت در پرچم وطن می‌وزد...»

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: