• دوشنبه ۲۲ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9711-8990-5
  • خبرنگار : 15284
  • منبع خبر : ----

فرودگاه نیاز نیشابور است

حمید گرمابی از نیشابور به عنوان تنها شهر در میان 30 شهر پرجمعیت ایران یاد کرد که فرودگاه ندارد، وی از آغاز امکان‌سنجی برای ایجاد فرودگاه خبر داد همچنین هاجر چنارانی نیز در این زمینه گفت: نیشابور باید مقصد گردشگری باشد که لازمه آن احداث فرودگاه است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، حمید گرمابی نماینده مردم نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی در جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که در فرهنگسرای سیمرغ نیشابور برگزار شد، عنوان کرد: نیشابور 0.7 درصد جمعیت ایران را داراست و همچنین قطب صنعتی، کشاورزی و دامداری است.

وی ادامه داد: امیدواریم جاده حرم تا حرم از نزدیک‌ترین فاصله به نیشابور عبور کند تا نیشابور در بن‌بست قرار نگیرد و بی‌بهره نماند. جاده‌های ارتباطی ما به جز جاده اصلی تهران نیشابور مشهد مشکل دارند.

گرمابی بیان کرد: جاده‌های روستایی نیز مشکل دارند، بیش از 100 کیلومتر جاده روستایی آسفالت نشده است.

وی گفت: در بین30 شهر پرجمعیت ایران جز نیشابور، همگی از نعمت فرودگاه برخوردار هستند. نیشابور پتانسیل‌های زیادی دارد و امکان‌سنجی فرودگاه نیز آغاز شده است.

گرمابی افزود: درخواست ما از استاندار توسعه فیزیکی و علمی دانشگاه نیشابور است و همچنین ارتقاء دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه؛ در بین 30 شهر پرجمعیت ایران باز هم تنها شهری هستیم که دانشکده علوم پزشکی دارد نه دانشگاه و با توجه به جمعیت شهرستان ما علاوه‌بر بیمارستان سوم، بیمارستان چهارم نیز لازم داریم. 

وی عنوان کرد: نیشابور180 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی دارد و تاسیس بیمارستان مخصوص تامین اجتماعی الزامی است.

وی گفت: خوشبختانه به تمام روستاها گازرسانی شده به جز چند روستا که در دست بررسی قرار دارد. اولویت ما در عمران روستایی بازنگری طرح عالی روستایی است. اغلب روستاهای ما با مشکل مواجه شده‌اند و اغلب جوانان روستایی بعد از ازدواج زمینی برای ساخت و ساز ندارند.

هاجر چنارانی نماینده دیگر مردم شهرستان نیشابور و فیروزه در مجلس شورای اسلامی نیز عنوان کرد: یک سری از مشکلات ما بسیار کهنه شده است. شهدا اولین پتانسیل هر کشوری است. 16400 شهید در استان و 2300 شهید در شهرستان وجود دارد.

وی ادامه داد: امام رضا که به نیشابور رسیدند به مدت 9 روز در این جا سکونت داشتند. ما از استاندار تقاضا داریم که روز ملی ورود امام رضا به نیشابور ثبت شود؛ توقع داریم مکان ایراد این حدیث نیز مشخص شود.


چنارانی بیان کرد: خیانت‌های زیادی به شهرستان نیشابور شد. از سال 68 که تقسیمات کشوری شروع شد، حدود هفتاد روستا از ما جدا شدند که آخرین آن در دولت هشتم انجام شد که چهار روستا از ما جدا شد.

وی افزود: شهرستان نیشابور بعد از مشهد دومین شهرستان استان است اما بودجه کافی ندارد یا بودجه به شهرستان اختصاص داده شود یا بخش‌های ما شهرستان شود.

چنارانی گفت: امروز یکی از بزرگ‌ترین پتانسیل‌های شهرستان نیشابور اردوگاه شهید رجایی است. سرمایه‌گذارانی را داشتیم که قصد سرمایه‌گذاری 3000 میلیارد تومانی را در این مکان تفریحی داشتند.

وی عنوان کرد: شهرستان نیشابور باید مقصد گردشگری باشد که لازمه آن احداث فرودگاه است. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: