• سه شنبه ۲۳ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9711-12614-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

برف و باران ادامه خواهد داشت

هواشناسی خراسان رضوی خبر داد: تا قبل ازظهر فردا در غالب نقاط استان بارندگی به‌شکل باران و برف خواهیم داشت.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، بنابر اعلام اداره کل هواشناسی خراسان رضوی، با استقرار جریانات ناپایدار و بارشی بر روی شمال شرق کشور من‌جمله استان خراسان رضوی انتظار داریم طی امروز تا قبل ازظهر فردا در غالب نقاط استان بارندگی به‌شکل باران و برف خواهیم داشت. 

حجم بارش‌ها به حدی است  که در بسیاری از نقاط به‌ویژه در نیمه جنوبی استان، معابر عمومی دچار آب‌گرفتگی و مسیل‌ها و رودخانه‌ها سیلابی پیش‌بینی می‌شود. ضمن اینکه طی امروز و فردا تغییرات دمایی در سطح استان اندک و هوای نسبتا سرد تا سردی بر روی استان خواهیم داشت.

 همچنین در 72 ساعت آینده پدیده مه به‌شکل گسترده‌ای در سطح استان تشکیل و دید افقی به‌شکل محسوسی کاهش می‌یابد.

بر این اساس آسمان نواحی شمالی و مرکزی استان امروز، ابری همراه با بارش باران و برف و مه‌آلود گاهی با وزش باد و نواحی جنوبی، ابری همراه با بارندگی (بارش در نواحی سردسیر و کوهستانی به‌شکل برف و باران) و مه آلود گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

هواشناسی استان برای مشهد، امروز آسمانی ابری همراه با بارش باران و برف و مه آلود گاهی با وزش باد با حداقل و حداکثر دمای 1+ و 4+  درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی کرده است. 

آسمان نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان فردا ابری همراه با بارش برف و مه آلود  بتدریج از سمت غرب کاهش ابر گاهی با  افزایش سرعت وزش باد و در بعدازظهر قسمتی تا نیمه ابری و در برخی نقاط به‌ویژه در نواحی کوهستانی با احتمال بارش پراکنده برف و مه‌آلود گاهی با افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان مشهد نیز فردا، ابری همراه با بارش برف و مه‌آلود  به‌تدریج کاهش ابر گاهی با افزایش سرعت وزش باد و در بعداز ظهر، کمی تا نیمه ابری و در نواحی کوهستانی با احتمال بارش پراکنده برف و باران و مه آلود گاهی با افزایش سرعت وزش باد و حداقل و حداکثر دمای 1- و 4+ درجه سانتی‌گراد خواهد بود.

صبح پنجشنبه، هوای نواحی شمالی، مرکزی و جنوبی استان، صاف تا قسمتی ابری و در برخی نقاط مه‌آلود گاهی با وزش باد و در بعداز ظهر صاف تا قسمتی ابری و در برخی نقاط مه‌آلود و در نواحی کوهستانی با احتمال بارش پراکنده گاهی با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

آسمان مشهد در ضبح روز پنجشنبه، صاف تا قسمتی ابری و در برخی نقاط مه آلود  گاهی با وزش باد و در بعداز ظهر، صاف تا قسمتی ابری در برخی نقاط مه آلود و در نواحی کوهستانی با احتمال بارش پراکنده گاهی با وزش باد با حداقل و حداکثر دمای 3- و 7+ پیش‌بینی می‌شود.

طی شبانه روز گذشته ریوش  با کمترین دمای 1- درجه سانتیگراد سردترین و مه‌ولات با حداکثر دمای 16+ درجه سانتیگراد گرم‌ترین شهرهای استان بوده‌اند. همچنین بیشترین سرعت وزش باد از ایستگاه‌ بجستان با سرعت 43 کیلومتر بر ساعت گزارش شده‌است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: