• چهارشنبه ۲۴ بهمن ماه، ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9711-6591-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

جلوخان آرامگاه فردوسی، جلوه‌گاه روایت‌های شاهنامه

نشست کمسیون توس با دستور کار بررسی ویژگی‌های کمی و کیفی المان‌های دائم مرتبط با توس و تصمیم‌گیری در خصوص اصلاح بودجه 97 متناسب با معماری جلوخان برگزار شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، دکتر مسعود ریاضی، رئیس کمسیون ویژه توسعه و عمران توس پس از بیان پیشنهادات خود، در رابطه با طرح بازپیرایی جلوخان فردوسی اظهار کرد: مکانی تحت عنوان باغ مشاهیر در نظر گرفته شده و تا تاریخ 25/2/98، زادروز فردوسی مجسمه رستم و رخش را در میدان هفت‌خان خواهیم داشت.

در ادامه همچنین دکتر نرگس شالچیان، معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی پیشنهاد استفاده از نمادهای جاده ابریشم و کاروان‌سراها که در جذب مخاطب نقش موثری دارند، در کنار مجسمه شخصیت‌های شاهنامه را مطرح کرد.

در انتهای این نشست پیشنهاد هشت عنوان موضوع برای المان‌های دائم منطقه توس مطرح شد و مصوب شد کارگروهی متشکل از نمایندگان امور توس در معاونت گردشگری و زیارت، مشاور طرح بازپیرایی جلوخان فردوسی، متخصصین حوزه ادبی و نماینده میراث فرهنگی توسط حوزه هنری جهت بررسی موضوع تا 10 روز آینده جهت بررسی این موضوع تشکیل گردد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: