• چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9712-17114-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

شورای شهر رایگان‌شدن بی‌.آر.تی در نوروز را تصویب نکرد

با رأی نیاوردن دو فوریت طرح ارائه خدمات رایگان اتوبوس‌رانی در نوروزی عملاً این طرح در نوروز اجرا نخواهد شد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، ارائه خدمات رایگان اتوبوس‌رانی در ایام تعطیلات نوروزی دستور کار دوفوریتی پنجاه‌وپنجمین جلسه علنی پنجمین دوره شورای اسلامی شهر مشهد بود که امروز در تالارشهر برگزار شد.

بر اساس این لایحه «به شهرداری مشهد اجازه داده می‌شود در راستای ترویج استفاده شهروندان و زائران گرامی از خدمات حمل‌ونقل همگانی در انجام سفرهای درون‌شهری و کاهش ازدحام و ترافیک در هسته مرکزی شهر و آلودگی‌های زیست‌محیطی، نسبت به ارائه خدمات رایگان در خطوط 1 و 3 اتوبوس بی‌آرتی، خط 12، خط 50 و خط 72.2 (بوستان زائرپذیر غدیر) اتوبوسرانی از تاریخ 29 اسفندماه 1397 تا چهارم فروردین ماه 1398 اقدام کند.

شهرداری مشهد موظف است تأثیرات بودجه‌ای مرتبط با این مصوبه را در بودجه سال 1398 شهرداری اعمال و در لایحه اصلاح بودجه شهرداری ارائه کند.

اتوبوس‌های بخش خصوصی نیز شامل این مصوبه بوده و شهرداری مشهد موظف است نسبت به تأمین هزینه‌های مربوطه از منابع بودجه سال 1398 شهرداری اقدام کند».

سیدمسعودریاضی، عضو شورای اسلامی شهر مشهد در مخالفت با دو فوریت این لایحه گفت: طرح‌های زیادی در زمینه ترافیک و حمل‌و‌نقل وجود داشته که به دلیل نداشتن سیاستی عادلانه متوقف شده و با آن مخالفت کردیم. این لایحه نیز بدون بررسی قبلی و داشتن سیاست عادلانه به صحن شورا آمده است.

مجتبی بهاروند، رئیس کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک شورای اسلامی شهر مشهد در موافقت با این لایحه، بیان کرد: سخنان دکتر ریاضی درست است، اما این یک طرح کوتاه‌مدت است که با توجه به اینکه استقبال از حمل‌ونقل عمومی کاهش داشته است برای مدت خاصی مشوق‌هایی برای استقبال بیشتر شهروندان و زائران از حمل‌ونقل عمومی قرار دهیم.

با این وجود دو فوریت این لایحه رأی نیاورد و با توجه به اینکه شورای شهر پیش از سال نو جلسه علنی دیگری ندارد، این طرح عملاً تصویب نشده و در نوروز امسال اجرایی نمی‌شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: