• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۵۲
  • دسته بندی : زیارت و گردشگری
  • کد خبر : 9712-7391-5
  • خبرنگار : 15260
  • منبع خبر : ----

امضای تفاهم‌نامه همکاری و جذب گردشگر خارجی از ۷۳ کشور برای خراسان رضوی

تفاهم‌نامه همکاری و توسعه گردشگری بین مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و حجت الاسلام مهدوی مهر، رئیس جامعه‌المصطفی‌العالمیه مشهد به امضا رسید تا از طریق طلاب و دانشجویان خارجی، این مرکز علاوه بر تبلیغ و اطلا‌ رسانی، زمینه جذب گردشگر خارجی از ۷۳ کشور دارای محصل در جامعه المصطفی العالمیه را نیز فراهم کند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی‌فر، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی درباره این تفاهم‌نامه گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری و سیاست‌های محوری دولت تدبیر و امید، با توجه به ظرفیت‌های مشترک این اداره کل و جامعه‌المصطفی‌العالمیه، این تفاهم‌نامه امضا شد.

وی درباره اهداف این تفاهم‌نامه اظهار کرد: بهره‌برداری از ظرفیت و توانمندی‌های طرفین در راستای تحقق سیاست‌های کلان کشور در جذب حداکثری گردشگر خارجی، بهینه‌سازی و هم‌افزایی، انجام پروژه‌های پژوهشی، برنامه‌ریزی مشترک و تبادل تجربیات و اطلاح فرآیندها از جمله اهداف است.

مکرمی‌فر ادامه داد: بر پایه این تفاهم‌نامه، دو طرف برای ارتقاء جایگاه گردشگر، تبلیغ و اطلاع‌رسانی ظرفیت‌های مختلف گردشگری مذهبی، صنایع دستی و گردشگری از طریق نمایندگان جامعه المطفی العالمیه در خارج از کشور تلاش خواهند کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های اداره کل گفت: همکاری در تدوین منابع آموزشی و برگزاری دوره‌های آموزش راهنمای تور گردشگری ویژه طلاب و فارغ‌التحصیلان با رعایت ضوابط و مقررات آئین‌نامه مربوط به راهنمایان گردشگری، همکاری در برگزاری کلاس‌های آموزشی، هنرهای سنتی، ملی و صنایع دستی، اعطای مجوز فعالیت‌های گردشگری با رعایت آئین‌نامه نظارت بر تاسیسات گردشگری، دفاتر و شرکت‌های خدمات مسافرتی برابر مقررات، استفاده از ظرفیت طلاب و فارغ‌التحصیلان جامعه المصطفی العالمیه در شهرها و روستاها به منظور توسعه پایدار گردشگری، فرهنگ‌‌سازی و حفظ میراث فرهنگی تفاهم شد.

مکرمی‌فر افزود: هم‌چنین فارغ‌التحصیلان و استادان جامعه‌المصطفی العالمیه در کشورهای مختلف در امور پژوهشی، تحقیقاتی و اطلاع‌رسانی از ظرفیت‌های فرهنگی و گردشگری ایران به ویژه خراسان رضوی استفاده خواهند کرد و همکاری در زمینه بازدید گروهی طلاب و دانشجویان از اماکن و مراکز تحت پوشش سازمان از دیگر توافق‌های این تفاهم‌‌نامه است.

پیش از این همکاری مشترکی در برگزاری همایش فقه گردشگری بین اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان رضوی و جامعه المصطفی العالمیه صورت گرفت و همایش فقه گردشگری با موضوع بررسی ظرفیت‌های استان خراسان رضوی در حوزه گردشگری حلال در موزه بزرگ خراسان برگزار شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: