• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9712-12287-5
  • خبرنگار : 15276
  • منبع خبر : ----

/روی خط تئاتر/

روی صحنه تئاتر مشهد چه خبر است؟

برای برنامه‌ریزی تعطیلات آخر هفته حتما گزینه تئاتر دیدن هم برای بسیاری از مردم مطرح است؛ اما روی صحنه تئاتر مشهد چه می‌گذرد؟

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، هم اکنون 4 نمایش «آی‌راک»، «روزهایی که دوبار زیسته‌ام»، «صعود ممانعت پذیر آرتورو اویی» و «ننه دل‌آور» در سالن‌های نمایش مشهد در حال اجرا است.

«ننه دل‌آور»

نمایشی به نویسندگی برتولت برشت و بازنویسی آرش خیرآبادی است و در آن بازیگرانی از جمله مهدی ابوسعیدی، محمدعلی امینی، علی‌رضا حدادی، مسیح خداداد، سینا رحمانی، سیما ساعدی، راضیه سراجی، عطیه شریعتی، حانیه عاشوری، امیرحسین غفرانی، علی‌رضا کاهنی، مژگان کوهجانی، هادی گرایلو، سجاد موسوی، امیرحسین نادری و محمدامین یوسفی ایفای نقش می‌کنند. 

در این نمایش گروه موسیقی اگروتیک سپهر حسین‌ زاده، نوازنده‌ی گیتار الکتریک احمدرضا فاضل بهشتی، نوازنده‌‌ی کاخن امیرحسین طالب‌الفخر، طراحی و اجرای لباس مریم همتی و عکاس آریا سبزواری است. 

در این نمایش دستیار کارگردان مسعود ارض اقدس، مشاور تخصصی در امور کارگردانی سیدجواد اشکذری، مشاور تخصصی در امور بازیگری رضا حسینی،  مربی بدن، بیان و حرکت وحید ممیزی،  طرح اولیه‌‌ی کارگردانی مسعود زرگران و مسئول روابط عمومی مسعود ارض اقدس است. 

این نمایش نخستین پروژه‌ی پایانِ دوره‌ی کارگاه‌های تئاترِ تجربی است که زیرِ نظرِ انجمنِ هنرهای نمایشی‌ی استان و گروه نمایش آیین تولید شده است. 

این نمایش روزهای پنج‌شنبه و جمعه ساعت 18:00 در محل تماشاخانه بهار در حال اجرا است.

«صعود ممانعت پذیر آرتورو اویی»

نمایشی به طراحی و کارگردانی دانوش یزدان پناه، نویسندگی برتولت برشت و مترجمی فرامرز بهزاد است. 

در این نمایش بازیگرانی از جمله مسعود میرنیکزاد، محمدجواد فرهادیان، مهدی بهشتی، مصطفی نظریان، مهدیار آریایی، دریا تاجی رودی، عماد رحمتی، محبوبه راد، محمد اسماعیل زاده و سپهر ملاحسینی ایفای نقش می‌کنند. 

همچنین بازیگرانی از جمله علی عبداللهی، نیلوفر نادعلی زاده، علی شهری، امیرنظام خیرآبادی، علی پرنده، ساراسراجی، داوود افخمی، محمد ایزدی، محمد باقر شفیعی، امیرحسین اکبری، امیر حسین زاده، علی شکوری، غزاله اختراعی و احمد طاهونچی ایفای نقش می‌کنند. 

در این نمایش مدیر تولید، دستیارکارگردان، برنامه ريز و طراح پوستر و بروشور: رعنا پرتویی، آهنگساز محمد سعادت، طراح نور مبین عطاری، طراح لباس مائده نصیری، مدیر تبلیغات عماد رحمتی، عکس و ساخت تیزر آریانا آهنگری است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است که یک گنگستر خرده پا در شیکاگو با اعمال زور، ارعاب و قتل مراحل قدرت را یک به یک پیش می رود تا شهر را تصاحب کند و سودای قدرت طلبی بیشتر را در سر می‌پروراند...

این نمایش در ژانر اجتماعی بوده و روز پنج‌شنبه ساعت 19:30 در محل پردیس تئاتر مستقل در حال اجرا است.

«آی راک» 

نمایشی به طراحی و کارگردانی محمد نیازی و نویسندگی سهند خیرآبادی است که در آن بازیگرانی از جمله مجتبی شفیعی، امیرحسین رحیمی، امیر حسین مظلوم‌ حسینی و مهسا غفوریان ایفای نقش می‌کنند. 

نمایشی به تهیه کنندگی مسعود حکم آبادی، آهنگسازی میلاد قنبری، طراحی صحنه محمد نیازی، طراحی لباس محبوبه سلطانی، طراحی گریم امیرحسین غفاری و طراحی نور محمود کریمی است. 

در این نمایش مدیر روابط‌ عمومی پویا غازی، عکاس آرزو کیانی، ساخت تیزر مصطفی مسگری، مهندس فنی دکور نوید فلاحت، مدیر تولید صالح کامرانی، دستیار کارگردان احمد خرم‌طوسی، مدیر صحنه علی فلاحت و منشی صحنه مائده تجعفری است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است که "آی راک" روایت زندگی یک مجری رادیوست که در ایستگاه متروکه قطار، اقدام به برگزاری مسابقه رادیویی می‌کند، شاید از بین شرکت‌کنندگان به عشق قدیمی‌اش برسد.

نمایش «آی راک» در ژانر اجتماعی روز پنج‌شنبه ساعت 19:00 و جمعه ساعت‌های 18:00 و 20:00 در محل تئاتر شهر در حال اجرا است.

 «روزهایی که دوبار زیسته‌ام» 

نمایشی به نویسندگی و کارگردانی علی ایزدپناه است و در آن بازیگرانی از جمله آتنا شهیدی، حنانه ذکایی و مهسا محمودیان ایفای نقش می‌کنند. 

در این نمایش طراح پوستر و ساخت تصاویر ویدیویی ارغوان وحدتی، موسیقی حامد حدادی، تیم ایده پرداز و تولید جلال زنگنه و ارغوان وحدتی است. 

در خلاصه داستان این نمایش آمده است که سه زن که سعی می‌کنند چیزی به زمان از دست رفته زندگی اضافه کنند ... آنها با چیزی که خواهند ساخت ایرانی خواهند ماند...

نمایش «روزهایی که دوبار زیسته‌ام» روز پنج‌شنبه ساعت 18:00 در محل تماشاخانه شمایل در حال اجرا است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: