• پنجشنبه ۲۳ اسفند ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9712-9184-5
  • خبرنگار : 15306
  • منبع خبر : ----

توسط دادگستری خراسان رضوی صورت گرفت؛

پیشگیری از تعطیلی بیش از 1000 واحد صنعتی و تولیدی در استان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی، بر اهتمام دادگستری این استان در جهت حمایت از سرمایه گذاری مشروع و حمایت از صنعتگران تاکید کرد. 

به گزارش ایسنا-منطقه خراسان، سید امیر مرتضوی، در مراسم جشنواره مفلحون که در شهرک فناوری و بیوتکنولوژی شمال شرق کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با اقدامات صورت گرفته از سال 92 تاکنون از تعطیلی یک هزار و 167 واحد صنعتی و تولیدی این استان جلوگیری و از 246 واحد در این راستا بازدید به عمل آمده و مشکلات آنها رفع شده است. 

وی افزود: در کارگروه‌های تخصصی و کمیته تملک بانک‌ها همچنین موارد تملک شده‌ای از واحدهای صنعتی وجود داشت که با اقدامات صورت گرفته بوسیله مالکان جدید یا مالکان قبلی، این صنایع دوباره به چرخه تولید و اشتغال برگشتند. 

مرتضوی ادامه داد: مهمترین مشکلات واحدهای صنعتی و تولیدی استان مربوط به مالیات بر ارزش افزوده، تسهیلات بانکی، تعیین مالیات، تامین اجتماعی و شرکت های خدماتی و انرژی نظیر آب، برق و گاز است.
 
وی بیان کرد: مهمترین اهداف ما حمایت از سرمایه گذاری مشروع، ارتقای امنیت اقتصادی و افزایش اشتغال بوده که از ابتدای امسال در این زمینه  بیش از152 واحد صنعتی و تولیدی بدون تشکیل پرونده رفع رجوع شده و به چرخه تولید و اشتغال بازگشتند. 

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان خراسان رضوی، خاطر نشان کرد: امسال کمیسیون پنج نفره حمایت از سرمایه گذاری دادگستری استان خراسان رضوی از تعطیلی 247 واحد صنعتی و تولیدی جلوگیری کرد که در این راستا طی نشست‌های متعدد با مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی مرتبط مشکلات رفع شد و از این طریق فعالیت خود را ازسر گرفتند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: