• چهارشنبه ۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-2590-5
  • خبرنگار : 15284
  • منبع خبر : ----

ورود سیلاب در نیشابور از کال جنگل و نانوا

روستای آرزومنده در نیشابور
شهردار نیشابور گفت: سیلاب و روان‌آب در نیشابور به علت آب شدن برف‌های رشته کوه بینالود است و از مسیر کال جنگل و نانوا به سمت روستای ده‌حلاج در حال حرکت است.

علی نجفی در گفت‌و‌گو با ایسنا- منطقه خراسان، عنوان کرد: با توجه به ذوب شدن برف‌ها در رشته کوه بینالود سیلاب و روان‌آب حجیمی در حال عبور از شهر است که مسیر حرکت آن از کال ده‌حلاج و کال جنگل به سمت جنوب شهر است.

وی افزود: احتمال تخریب چندین خانه در روستای ده‌حلاج واقع در جنوب شهر وجود دارد؛ شرایط روستای ده‌حلاج کاملا بحرانی است؛ در داخل خود شهر چندین آب گرفتگی به خصوص در رسالت 14 وجود دارد اما چندان بحرانی نیست.

نجفی بیان کرد: حدود 10 خانه از روستای ده‌حلاج در مسیر سیل قرار گرفته که حدود 30 الی40 نفر در معرض خطر بودند؛ همچنین روستای اردسمان در معرض خطر بود اما با کانال‌هایی که در اطراف آن احداث شد، خطر برطرف شده است.

شهردار نیشابور ادامه داد: منازلی که در روستای ده‌حلاج در معرض خطر بودند، تخلیه شده‌اند و با توجه به شریان سیل تمهیدات خاصی را نمی‌توان برای جلوگیری از بروز خسارت به 10 خانه روستای ده‌حلاج اندیشید؛ شهرداری نیز برای کمک وارد عمل شده و الا مسیر سیل و روستای ده‌حلاج در بخش مرکزی قرار دارد.

وی عنوان کرد: تاکنون برای هیچ مسافر نوروزی مشکلی به وجود نیامده و با جلسه‌ای که در ستاد مدیریت بحران داشته‌ایم چند مدرسه و سالن‌های ورزشی در حالت آماده باش برای اسکان ضروری مسافران نوروزی هستند.

نجفی گفت: این سامانه بارشی همچنان ادامه خواهد داشت اما شدت آن از فردا ظهر کاهش می‌یابد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: