• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-12814-5
  • خبرنگار : 15160
  • منبع خبر : ----

آشنایی با مدیریت هزار ساله سیل در هلند

هلند یا کشور سرزمین‌های پست، یک کشور کوچک اروپایی با 16 میلیون نفر جمعیت است که با سیاست‌های هزار ساله کنترل سیل در یکی از سیل‌خیزترین مناطق جهان، زندگی خوب و سرشار از رفاه را برای ساکنان خود به ارمغان آورده است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از سایت اروپایی کنترل محیط زیست، بیش از 50 درصد از ارضی کشور هلند یک متر از سطح دریا پایین‌تر هستند و تقریبا بیشتر زمین‌های این کشور مستعد سیل است.

با وجود تمامی مشکلات ناشی از مدیریت سطح آب، هلند به عنوان دومین صادر کننده محصولات کشاورزی بعد از ایالات متحده آمریکا شناخته می‌شود.

مهمترین مسئله در هلند کنترل آب است. تقریبا تمام اهالی هلند به خوبی می‌دانند که کنترل سطح آب و مدیریت آن با زندگی و حیات آنها ارتباط تنگاتنگی دارد.

بررسی تاریخ هزار ساله هلند نشان می‌دهد که چگونه مردم این کشور با ساخت بند‌های خاکی و موانع از ورود آب دریا به زمین‌های زراعی و شهر‌ها جلوگیری کرده‌اند.

تحقیق و پژوهش در مورد نحوه کنترل آب و جلوگیری از نفوذ آن به نقاط پایین دست، کشور هلند را به جایگاه نخست کنترل سیل در جهان تبدیل کرده است.

سرمایه‌گذاری‌های چند صد میلیارد یورویی برای ساخت پروژه‌های عظیمی همچون پروژه دلتا، موانع موج‌های توفانی به طول 9 کیلومتر و ساخت آب‌بند‌های عظیم به طول 30 کیلومتر و عرض 68 متر از جمله پروژه‌های انجام شده برای نجات این سرزمین از نفوذ آب است.

دولت هلند در طول یک قرن گذشته با سرمایه‌گذاری‌های هنگفت با هدف کنترل و مهار آب و سیلاب، امروزه به جایگاه با ثباتی در اروپا و جهان رسیده است.

در حال حاضر این کشور با تولید انبوه محصولات کشاورزی از اقتصاد سرشاری برخوردار است و هر ساله توریست‌های زیادی جذب این کشور زیبا می‌شوند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: