• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-13014-5
  • خبرنگار : 15249
  • منبع خبر : ----

مدیرعامل شرکت آب‌ منطقه‌ای خراسان رضوی:

باران‌های اخیر به معنای پایان خشکسالی 35 ساله نیست

مدیرعامل آب منطقه‌ای خراسان رضوی گفت: زیرساخت‌های شهری مشهد برای 800 هزار نفر مناسب است درحالی‌که شاهد قریب به 3 میلیون نفر جمعیت در این شهر هستیم.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، محمد علایی صبح امروز در پنجاه و ششمین جلسه علنی شورا که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: مشهد طی 60 سال گذشته از رشد جمعیت بسیار بالایی برخوردار بوده؛ به‌نحوی که سال 1335 جمعیتی حدوداً 248 هزار نفر داشته و امروز این عدد به بیش از 3 میلیون رسیده است.

علایی با بیان اینکه «در 60 سال اخیر سهم 16 درصدی مشهد از جمعیت کل استان خراسان به 53 درصد افزایش یافته است»، گفت: این رشد در حالی اتفاق افتاده که زیرساخت‌های شهری مشهد حداکثر برای جمعیتی 700 تا 800 هزار نفر مناسب است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آب شهر مشهد از طریق 457 حلقه چاه و 4 سد تامین می‌شود؛ میانگین آب تخصیص یافته از این سدها 180 میلیون مترمکعب در سال است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی با اشاره به بارش‌های اخیر شهر مشهد و استان گفت: متاسفانه امکان برآورد و پیش‎بینی میزان بارش‌ها میسر نیست و نمی‌توان ترسالی اخیر را مقدمه‌ای برای پایان قصه پرغصه خشکسالی‌های 35 ساله اخیر دانست.

علایی ضمن تشکر از همراهی و حمایت‌های شورای شهر مشهدمقدس درخصوص مصوبه تبصره 3، تصریح کرد: شهروندان مشهد باید هزینه زندگی در این شهر را پرداخت کنند و امیدواریم شاهد افزایش درآمدهای از محل تبصره 3 باشیم.

وی با تاکید بر لزوم تصفیه پساب و استفاده از آن، اظهارکرد: پساب ها را باید جمع‌آوری کرد که به جای تبدیل‌شدن به یک تهدید جدی سلامت، ظرفیت خوبی ایجاد شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان خراسان رضوی درخصوص بارش‌های اخیر شهر مشهد، اظهارکرد: از مدیریت شهری مشهد برای یاری‌رسانی و مدیریت بحران ناشی از بارندگی‌ها کمال تقدیر و تشکر را داریم که هیچ اتفاق ناگواری نیفتاد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: