• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-13614-5
  • خبرنگار : 15218
  • منبع خبر : ----

هنگام سیلاب از شیر آب نخورید!

مدیر گروه پیشگیری از بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: در زمان سیلاب به دلیل شکسته شدن لوله آب و مخلوط شدن با آب فاضلاب، به سیل زدگان تاکید می شود تا از آب های آشامیدنی بسته بندی شده استفاده کنندتا دچار مسومیت با آب های ناسالم نشوند.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از وب‌دا، دکترصادقی خاطر نشان کرد: در زمان سیلاب جانوران نظیر موش، مار و جوندگان و لارو ها از لانه های خود بیرون می آیند و احتمال حیوان گزیدگی نیز افزایش می یابد.

وی با اشاره به اینکه بیماریهای منتقل از آب وغذا نیز یکی دیگر از چالش ها در زمان بروز سیلاب به شمار می رود، ابراز کرد: از همین رو استفاده از بطری های آب معدنی و مصرف غذاهای گرم در شرایط سیلاب توصیه می شود، همچنین به هیچ وجه نباید غذاهای یک وعده را برای وعده بعدی مصرف کنند مگر اینکه بتوانند غذا را کامل گرم کنند، که خوشبختانه در استان خراسان رضوی سیلاب تعداد کمی از منازل را تخریب و خطر تغذیه ناصحیح و توزیع غذا نیز مرتفع شده است.

مدیر گروه پیشگیری از بیماریهای دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید براینکه افرادی که بیماریهای مزمن مانند قند و فشار خون را دارند باید داروهای خود را همراه ببرند و مانند سابق مصرف کنند، اظهار کرد: همچنین بیماران قلبی عروقی و سایر بیماریهایی که نیاز به درمان دارند باید امدادگران را از شرایط خود آگاه کنند تا آنها را به نزدیک ترین مرکز بهداشت اعزام کنند.

وی با بیان اینکه در هوای سرد نیز اگر سیل زدگان نیاز به استفاده از وسایل گرمایشی داشتند باید از ایمن بودن وسایل اطمینان خاطر پیدا کنند، اظهار کرد: گاهی به خاطر سیلاب مسیر خروج دود بسته می شود بنابراین باید سیل زدگان از محل خروج دود بخاری اطمینان پیدا کنند زیرا خطر مسمومیت با گاز مونو اکسید کربن برای آنها وجود دارد.

دکتر صادقی تصریح کرد: پرسنل بهداشت و درمان در حال آماده باش هستند و در صورت نیاز مردم سیل زده تمام نکات به آنها آموزش داده می شود و موارد خطر نیز بررسی خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: