• دوشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 981-3586-5
  • خبرنگار : 15096
  • منبع خبر : ----

آیا تاثیر تغییرات آب وهوایی شتاب گرفته است؟

سازمان جهانی هواشناسی (WMO) هشدار می‌دهد که تاثیر تغییرات اقلیمی شتاب می‌گیرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ارث، سازمان جهانی هواشناسی در بیانیه‌ای درباره وضعیت آب وهوایی عنوان کرد: تاثیر تغییرات آب و هوایی جهان در حال افزایش است.

بر اساس گزارش جدید این سازمان، علائم فیزیکی و تغییرات اجتماعی و اقتصادی تغییرات آب و هوایی در حال افزایش است، زیرا غلظت گازهای گلخانه‌ای رکورد زده و در حال ازدیاد است.

بر اساس این گزارش، افزایش سطح دریا در سال 2018 رکورد داشته و در طول چهار سال گذشته، دمای اقیانوس‌ها و سطح آن به علت افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای به شدت افزایش یافته و همچنان در حال افزایش است.

دبیر کل این سازمان اظهار کرد: شواهد معتبری از افزایش دمای جهانی و ویژگی‌های مرتبط از قبیل افزایش سطح دریا، کاهش یخ، عقب‌نشینی یخچال‌ها و حوادث مرتبط مانند افزایش موج گرما مشاهده می‌شود.

اطلاعات سازمان جهانی هواشناسی نشان می‌دهد که سیل، طوفان، آتش‌سوزی و گرمای شدید که همه با تغییرات آب و هوایی در ارتباط هستند در سال 2018 منجر به بروز حوادث ناگوار و ویرانگری شده‌ است.

در ایالات متحده آمریکا، طوفان فلورانس و طوفان مایکل، تنها دو مورد از 14 حادثه طبیعی در آمریکا بودند که میلیاردها ریال هزینه داشته‌اند.

تعداد افراد فقیر در جهان نیز به دلیل کاهش امنیت غذایی ناشی از تغییرات آب و‌هوایی در حال افزایش است.

هنگام بلایای طبیعی، بسیاری از افراد آواره می‌شوند و این گزارش نشان می‌دهد که از سپتامبر سال 2018، بیش از دو میلیون نفر به علت بلایای طبیعی مرتبط با آب و هوا در جهان آواره شده‌اند.

تاثیر تغییرات آب و هوایی و سرعت یافتن آن می‌تواند تولید محصول و امنیت غذایی در آینده را به خطر انداخته و این خطر در سال 2019 هم شدیدتر خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: