• یکشنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-7790-5
  • خبرنگار : 15043
  • منبع خبر : ----

کلات از عقب‌ماندگی و توسعه‌نیافتگی‌ رنج می‌برد

فرماندار کلات گفت: با وجود تمام کارهای خوبی که طی سال‌های اخیر در این شهرستان صورت گرفته اما هنوز این شهرستان از عقب‌ماندگی و توسعه‌نیافتگی رنج می‌برد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، مهدی ناصری در دیدار معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، نماینده و امام جمعه کلات با فرهنگیان که در مدرسه شبانه‌روزی دخترانه حضرت معصومه(س) این شهرستان برگزار شد، عنوان کرد: در سیل اخیر شاهد خسارت‌های جانی نبودیم اما خسارت‌های مالی بسیاری به مردم عزیز وارد شد و از همان لحظات اولیه پیگیری‌های لازم صورت گرفت.

وی تاکید کرد: برای برطرف کردن این مشکلات و معضلات که همیشه گریبان‌گیر شهرستان کلات بوده و خسارت‌های بسیاری را وارد می‌کند، باید کارهای زیربنایی صورت گیرد.

فرماندار کلات بیان کرد: در این مدت مردم بسیار همراهی کردند امیدواریم با پیگیری‌هایی که در دستور کار قرار ‌می‌گیرد این مشکلات به حداقل ممکن کاهش پیدا کند.

وی گفت: قطعا برای رفع مشکلات فرماندار به تنهایی نخواهد توانست معجزه کند و نیازمند همراهی و همدلی تمام مسئولان و  شهروندان هستیم. به رغم کارهای خوبی که طی سال‌های اخیر صورت گرفته اما هنوز از عقب‌ماندگی و توسعه نیافتگی در کلات رنج می‌بریم.

ناصری اظهار کرد: باید از ظرفیت‌های داخلی و بخش خصوصی و جامعه فرهنگیان نیز در جهت رشد، توسعه و تعالی شهر، استان و حتی کشور استفاده بیشتری کرد.

فرماندار کلات ادامه داد: بدون شک توجه به مدارس فنی و حرفه‌ای و کاردانش در سطح کشور می‌تواند راهگشا باشد و دانش‌آموزان را از آموزش‌های تئوری به سمت عملی سوق دهد.

وی افزود: قطعا مدارس فنی و حرفه‌ای در سطح کشور، استان و حتی شهرستان کلات مفید فایده‌تر خواهد بود و حلقه اتصال به بازار کار هستند.

ناصری تاکید کرد: رشته‌هایی که در این مدارس آموزش داده می‌شود باید براساس نیاز جامعه و مردم منطقه باشد که گلیم‌بافی، جاجیم‌بافی و ... از آن جمله است.

وی عنوان کرد: امسال تنها در یک روستا که 170 خانوار جمعیت دارد، پس از این که گلیم‌بافی آموزش داده شد و مهارت‌آموزی صورت گرفت و همچنین کارگاه‌ها با 2500 تا 3 میلیون تومان تجهیز شدند 220 کارگاه گلیم‌بافی فعال گردید.


در ادامه جلسه امام جمعه شهر کلات گفت: معلمان از جایگاه بسیار والایی برخوردار هستند و باید قدردان زحمات آن‌ها بود.

حجت الاسلام محمد صاحبی بیان کرد: سیل اخیر شاید خسارت‌هایی را در بر داشت اما موجب همدلی و همراهی همه مسئولان و مردم با یکدیگر شد و همچنین خیرین نیز حضور پرشوری داشتند.

در این جلسه مدیر مدرسه شبانه روزی دخترانه حضرت معصومه(س) گفت: این هنرستان شبانه‌روزی بوده و شرایط آن با سایر مدارس متفاوت و هزینه‌ها دو چندان است.

شهرام‌فر بیان کرد: کارگاه‌ها و خوابگاه‌های این مدرسه باید تجهیز شوند سالیان سال است که کار می‌کنند و مستعمل شده‌اند.

وی با بیان این که اکنون 88 نفر دانش‌آموز خوابگاهی و 109 نفر آموزشی داریم، گفت: باید دانش‌آموزان ارتقاء یابند اکنون رشته‌های طراحی دوخت، حسابداری، کامپیوتر، مدیریت خانواده و... فعال هستند اما نیازمند ارتقاء و تجهیزات جدید کارگاهی هستیم.

مدیر مدرسه شبانه‌روزی دخترانه حضرت معصومه(س) گفت: هنرستان‌های مشابه ما برخی تجهیزات را دارند ولی در توان ما نیست که برخی چرخ‌های مورد نیاز را تهیه کنیم از سویی وضعیت تجهیزات کارگاه مدیریت خانواده و گرافیک نیز بسیار ضعیف است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: