• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 982-6786-5
  • خبرنگار : 15113
  • منبع خبر : ----

اعتیاد به فناوری در کودکان، پیش از یک سالگی آغاز می‌شود

فناوری، تاثیرات مثبت و منفی زیادی در زندگی مردم داشته و بر اساس نتایج گزارش‌های ارائه شده در این زمینه افراد در حال حاضر به فناوری معتاد شده‌اند و نگران از دست دادن فناوری(FOMO) از زندگی هستند. این اعتیاد حتی در کودکان با سن کمتر از  یک سال هم مشاهده می‌شود.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ترکیش نیوز، بر اساس نظر کارشناسان، اثرات منفی اعتیاد به فناوری در کودکان سبب انحطاط فرایندهای فکری، عدم پیشرفت در روابط اجتماعی، کاهش عزت نفس، اضطراب اجتماعی و پرخاشگری می‌شود.

Necmi Eşgi از دانشگاه Gaziosmanpaşa گفت: اعتیاد به فناوری در کودکان پیش از یک سالگی آغاز می‌شود.

شاید در این سن، اعتیاد به فناوری و استفاده از ابزارهای آن نگران‌کننده نباشد، اما در سنین بالاتر این اعتیاد خود را به صورت دیگری مانند استفاده از گوشی‌های هوشمند، بازی‌های ویدئویی و نظیر آن نشان خواهد داد.

پروفسور سلیم گینوش از دانشگاه İzmir Bakırçay ترکیه اظهار کرد: انواع اعتیاد به فناوری شامل بازی‌های دیجیتالی، شرط‌بندی آنلاین، اینترنت، استفاده از گوشی‌های هوشمند، رسانه‌های اجتماعی و خرید آنلاین است.

وی گفت: اعتیاد به فناوری در گروه‌های سنی مختلف متفاوت است و در دهه گذشته، سن اعتیاد به فناوری از 12 سال  به 6 سال کاهش یافته است.

وی اظهار کرد: مشاهده اثرات منفی فناوری در کودکان بسیار نگران‌کننده است.

وی در ادامه گفت: اما فناوری همه جا وجود دارد و در برخی موارد فرار از آن غیرممکن است. وی به والدین توصیه کرد حداقل تا سن دو تا سه سالگی کودکان را از ابزارهای فناوری دور کنند، زیرا نتایج مطالعات اخیر نشان داده تاثیر منفی فناوری در کودکان با سن کمتر از سه سال بیش از دیگران است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: