• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۶
  • دسته بندی : ورزشی
  • کد خبر : 982-4788-5
  • خبرنگار : 15268
  • منبع خبر : ----

رهبر: کاندیداها وعده جدید ندهند/ اولویت رای‌دهندگان، تیم کاری کاندیداها باشد

آرمین رهبر می‌گوید: کاندیداها شعارهای نخ نما ندهند، فوتبال در ذاتش پول‌‎های بسیاری دارد که نیازمند یک مدیریت و برنامه‌ریزی قوی است.

آرمین رهبر در گفت‌و‌گو با خبرنگار ورزشی ایسنا- منطقه خراسان، در خصوص عملکرد مهدی برادران در هیات فوتبال خراسان رضوی اظهار کرد: فکر می‌کنم انتخاب مدیرانی همانند مهدی برادران، انتخابی است که از روز نخست غیر قابل پیش‌بینی بود، چرا که با وجود توانمندی در سایر عرصه‌ها، در عرصه ورزشی مدیریت کلان نداشته‌ است.

وی با اشاره به نقاط ضعف و قوت مهدی برادران خاطرنشان کرد: مهدی برادران برای شهرستان‌ها نسبت به گذشته اهمیت و ارزش بیشتری قائل ‌شد. حداقل سعی می‌کرد که به بهانه‌های مختلف حضور فیزیکی در شهرستان‌ها داشته باشد. همچنین همیشه سعی داشت با تیم‌های لیگ برتری ارتباط خوبی برقرار کند.

این مربی خراسانی افزود: بعضی از کمیته‌ها مانند آموزش و جوانان از کمیته‌های خوب هیات فوتبال بودند. بدنه هیات فوتبال در دوره برادران، خیلی مسن بود. انتظار می‌رفت که با حضور وی، اتفاقی شبیه به آنچه در چند سال گذشته در فدراسیون رخ داده، در خراسان رقم می‌خورد و بدنه هیات، پویاتر می‌شد.

رهبر ادامه داد: نحوه برگزاری مسابقات در سطح استان همانند گذشته بسیار ضعیف بود و حتی با فرسوده شدن امکانات ورزشی هیات فوتبال، این برگزاری‌ها ضعیف‌تر هم شده بود. انتظار داشتیم برادران که از بدنه شهرداری به هیات فوتبال اضافه شد، حداقل در زمینه کاری که در آن تخصص داشت، یعنی اضافه کردن سخت افزار و استفاده از امکانات شهرداری، به فوتبال خراسان کمک کند. فکر می‌کنم نمره برادران در دوره 4 ساله ریاستش نه قوی بود و نه ضعیف.

وی با اشاره انصراف برادران از حضور دوباره در انتخابات هیات فوتبال خراسان رضوی تصریح کرد: به نظرم مهدی برادران با عدم شرکت در انتخابات، خواسته یا ناخواسته عاقبت به خیر شد.

این مربی فوتبال خراسانی در ادامه در خصوص انتخابات آتی هیات فوتبال عنوان کرد: رییس هیات فوتبال همانند سایر رییس هیات‌های دیگر، تنها متولی آن رشته ورزشی در استان نیست. بخش خصوصی برای خودش تصمیم می‌گیرد و مدیریت باشگاه‌های خصوصی یک مدیرت مجزا از شرایط هیات فوتبال است و هیات  با شرایطی همانند فدراسیون و سازمان لیگ، تیم‌های لیگ برتری را مدیریت می‌کند. امیدوارم دوستانی که به هیات فوتبال می‌آیند، فکر نکنند که 6 دانگ فوتبال مال آن‌هاست.

آرمین رهبر در خصوص وظایف رییس هیات فوتبال گفت: رییس هیات فوتبال دو وظیفه مهم دارد. یکی در ارتباط با شرایط داخلی و مسابقات داخلی استان و دیگری در ارتباط با تیم‌های لیگ برتری است. تیم‌های لیگ برتری به دلیل این که خصوصی هستند و هیات مدیره جدا دارند، برای برگزاری بازی‌هایشان سازمان لیگ تصمیم می‌گیرد و هیات فوتبال فقط در برگزاری بازی‌هایشان نقش دارد. 

وی افزود: داخل استان اما همیشه با مشکل روبرو بوده‌ایم و ماجرای متفاوتی دارد. مشخص نیست که دقیقا در هیات فوتبال، کدام یکی از این دو، جزو اولویت‌های کاری دوستان قرار دارد. اگراولویت‌شان بهبود شرایط داخل استان است، طبق اظهار نظر بسیاری از کارشناسان باید از امکانات شهرداری و آموزش‌و‌پرورش استفاده شود. امیدوارم رییس جدید هیات فوتبال در ابتدا با شرح وظایفش آشنا شود و به این شکل نباشد که فقط بیایند و کنار تیم‌های لیگ برتری عکس یادگاری بگیرند، چرا که اگر مسابقات فوتبال داخلی استان با مشکل مواجه شود، اهالی فوتبال از آن‌ها گلایه خواهندکرد.

این مربی خراسانی ادامه داد: اعتقادم بر این است که شخصی که به عنوان رییس هیات فوتبال می‌آید، علاوه بر ویژگی‌های فنی، اقتصادی و اجتماعی باید یک تیم کاری قوی به همراه داشته باشد و حتما تیم کاری‌اش را پیش از آغاز انتخابات معرفی کند. ممکن است رییس هیاتی از دیدگاه اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، فنی و ... بالا باشد اما این کار به تنهایی به سر منزل مقصود نخواهد رسید. باید تیم رییس هیات، یک تیم قوی باشد.

وی خاطرنشان کرد: شعارهایی از قبیل  "این که من روز اول به هیات بیایم با خودم پول می‌آورم" دیگر نخ نما شده است. نخیر! اصلا به این شکل نیست. فوتبال در ذات خودش پول‌های نهفته بسیاری دارد. در فوتبال اگر صدها میلیارد تومان هم پول بیاید، اما برنامه ریزی خوبی وجود نداشته باشد، تمام پول‌ها از بین می‌رود. فوتبال فقط نیاز به درآمد پایدار دارد. اگر قرار است برای فوتبال کاری انجام دهند، برنامه‌های اقتصادی برای درآمدهای پایدار طراحی کنند. طرف صحبتم آن 43 نفری است که سرنوشت فوتبال خراسان دست آن‌ها است.

این مربی خراسانی در انتها تاکید کرد: آقایان لطفا وعده جدید ندهند. پروژه نیمه تمام در استان‌مان زیاد داریم. حداقل همین پروژه‌ها را به اتمام برسانید، سپس وعده جدید دهید. برای برخی از کمیته‌ها همانند کمیته اقتصادی و فرهنگی اصلا ایرادی ندارد که یک شخص غیر ورزشی سر کار بیاید، اما این که شخصی بیاید که صفر تا صد با ادبیات فوتبال آشنایی ندارد، این یک مقدار نگران کننده است. به نظرم نباید به "فرد" رای داد بلکه باید به تیم کاری‌‌اش که با آن کار خواهند کرد رای داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: