• چهارشنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-9687-5
  • خبرنگار : 15259
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد:

باید از ظرفیت مشهد برای معرفی فردوسی به دنیا استفاده کرد

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مشهد اصلی‌ترین هویت خود را از بارگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) گرفته است؛ اما می‌توان در کنار آن از ظرفیت شهر توس و آرامگاه فردوسی نیز استفاده کرد.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان و به نقل از ستاد خبری همایش بین‌المللی شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم، احسان اصولی با بیان این که از سال گذشته تاکنون جلسات متعددی برای برگزاری یک همایش بین‌المللی با حضور اعضای شورای شهر و شهردار مشهد برگزار شده است، اظهار کرد: قرار شد این برنامه‌ها به صورت مکرر و سالیانه با عنوان فردوسی و معرفی شاهکار او برگزار شود.

وی با بیان این که این رویداد، اولین رویداد در سطح ملی و فراملی است، ادامه داد: این برنامه تا به امروز مخاطب‌های خاص خود را پیدا کرده و مقالات و آثار علمی بسیاری به دبیرخانه این همایش ارسال شده است. 

اصولی با اشاره به این که این آثار می‌تواند مبنایی برای فردوسی‌پژوهان باشد، گفت: باید از ظرفیت مشهد برای معرفی هرچه بهتر فردوسی استفاده کنیم.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: طی چندماه کار مداوم، برنامه‌ریزی‌های لازم با هماهنگی اساتید دانشگاهی سامان‌دهی شد و در ابعاد ملی و فراملی جایگاه خود را پیدا کرد. با توجه به این که امسال، سال اول برگزاری این همایش در مشهد است؛ لذا شاید به همه اهداف تعریف شده دست پیدا نکنیم. ولی سنگ بنای خوبی در حوزه فردوسی‌شناسی در مشهد گذاشته شد.

وی با بیان این که باید از ظرفیت علمی و تاریخی مشهد استفاده کنیم تا بتوان مشهد را به دنیا معرفی کرد، ابراز کرد: مشهد اصلی‌ترین هویت خود را از بارگاه علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) گرفته است؛ اما می‌توان در کنار آن از ظرفیت شهر توس و آرامگاه فردوسی نیز استفاده کرد.

اصولی عنوان کرد: امروزه خاستگاه خراسان بزرگ در مشهد تجلی یافته است. این همایش را می‌توان در راستای فرمایش مقام معظم رهبری در مورد توس دانست. امیدواریم با برگزاری این همایش چهره علمی مشهد را هر چه بهتر به دنیا معرفی کنیم.

وی تصریح کرد: این همایش مکمل فعالیت‌های ما در شهر توس است. در دنیای امروز که برخی قدرت‌ها در پی منزوی کردن ایران هستند، باید ظرفیت‌های فرهنگی که زبان مشترک ما با کشورهای دیگر است، به دنیا معرفی شود تا راه گشای بسیاری از مسائل دیگر باشد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: